• e martë, 18 qershor 2024
Kovaçevski nga Negotina: Me qytetarët do ta çojmë vendin edhe në BE dhe nga kjo nuk do të heqim dorë

Kovaçevski nga Negotina: Me qytetarët do ta çojmë vendin edhe në BE dhe nga kjo nuk do të heqim dorë

Negotinë, 29 prill 2024 (MIA) - Qytetarët do ta kujtojnë kur u ndryshua pushteti në qytetin e Shkupi...

Taravari: Më 9 maj do të kemi qeveri të re

Taravari: Më 9 maj do të kemi qeveri të re

Shkup, 29 prill 2024 (MIA)- Nëse vazhdojnë me presione dhe shantazhe sikurse me 24 prill, unë do të...

Mickoski: Pres që Siljanovska të ketë mbi 500.000 vota, ndërsa VMRO-DPMNE mbi 55 deputetë

Mickoski: Pres që Siljanovska të ketë mbi 500.000 vota, ndërsa VMRO-DPMNE mbi 55 deputetë

Shkup, 29 prill 2024 (MIA) - Rezultati i 24 prillit është i qartë, e qartë është edhe porosia e popu...

Bytyqi: Nacionalizmin do ta mposhtim me multikulturalizëm, tolerancë dhe paga dhe pensione më të larta

Bytyqi: Nacionalizmin do ta mposhtim me multikulturalizëm, tolerancë dhe paga dhe pensione më të larta

Shkup, 29 prill 2024 “Në zgjedhjet parlamentare të 8 majit do të vendoset e ardhmja e vendit...

Ahmeti nga Tearca: Më 8 maj vendoset se a do të shkojmë drejt integrimit apo do të ulemi në kolltukë për të vendnumëruar

Ahmeti nga Tearca: Më 8 maj vendoset se a do të shkojmë drejt integrimit apo do të ulemi në kolltukë për të vendnumëruar

Tetovë, 29 prill 2024 (MIA)- Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në kuadër të f...

Fon der Lajen në Paris më 6 maj në takime me presidentin kinez dhe francez

Fon der Lajen në Paris më 6 maj në takime me presidentin kinez dhe francez

Bruksel, 29 prill 2024 (MIA) – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen do të arrijë në...

Pendarovski nga Tetova: Konceptet tona nuk dallojnë në nuanca, konceptet tona janë drastikisht të ndryshme

Pendarovski nga Tetova: Konceptet tona nuk dallojnë në nuanca, konceptet tona janë drastikisht të ndryshme

Tetovë, 29 prill 2024 (MIA) - Kandidati për president Stevo Pendarovski në kuadër të karvanit zgjedh...

Dy persona humbën jetën në një sulm raketor rus në Odesa

Dy persona humbën jetën në një sulm raketor rus në Odesa

Kiev, 29 prill 2024 (MIA) - Të paktën dy persona kanë humbur jetën, ndërsa tetë të tjerë janë lëndua...

Mickoski nga Bërvenica: Qeverinë e ardhshme do ta kryesojë VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni Maqedonia jote, ndërsa BDI do të shkojë në opozitë dhe do të ketë përgjegjësi

Mickoski nga Bërvenica: Qeverinë e ardhshme do ta kryesojë VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni Maqedonia jote, ndërsa BDI do të shkojë në opozitë dhe do të k...

Tetovë, 29 prill 2024 (MIA) - Në kuadër të fushatës parlamentare "Maqedonia sërish e jotja! Ndr...

Junajtedi mendon që ta shesë Rashfordin

Junajtedi mendon që ta shesë Rashfordin

Mançester, 29 prill 2024 (MIA) - Mançester Junajtedi mendon që ta shesë Markus Rashfordin nëse merr...

Të paktën 45 persona humbën jetën gjatë shembjes së digës në Keninë perëndimore

Të paktën 45 persona humbën jetën gjatë shembjes së digës në Keninë perëndimore

Najrobi, 29 prill 2024 (MIA) - Të paktën 45 persona e kanë humbur jetën, ndërsa dhjetëra të tjerë ko...

Policia shpërndan protestuesit propalestinezë nga Sorbona

Policia shpërndan protestuesit propalestinezë nga Sorbona

Paris, 29 prill 2024 (MIA) - Disa ditë pas demonstratave propalestineze në universitetin prestigjioz...

Sandu: BE-ja duhet të përpunojë

Sandu: BE-ja duhet të përpunojë "Plan të Marshalit" për Moldavinë dhe Ukrainën

Kishinjev, 29 prill 2024 (MIA) - Bashkimi Evropian duhet ta zhvillojë versionin e vet të "Plani...

Silva largohet nga Çellsi në fund të sezonit

Silva largohet nga Çellsi në fund të sezonit

Londër, 29 prill 2024 (MIA) - Futbollisti brazilian Tiago Silva sot bëri të ditur se do të largohet...

Irani përgatit ligj të ri të rreptë për hixhabin

Irani përgatit ligj të ri të rreptë për hixhabin

Teheran, 29 prill 2024 (MIA) - Komisioni parlamentar i Iranit i ka dërguar propozim-ligj për hixhabi...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR