• понеделник, 17 јуни 2024
Бигорски манастир: Две години литургиско и канонско единство

Бигорски манастир: Две години литургиско и канонско единство

Дебар, 9 мај 2024 (МИА) - Денеска се навршуваат две години од одлуката на Светиот и Свештен Синод на...

Фреди Белери осуден на две години затвор

Фреди Белери осуден на две години затвор

Тирана, 5 март 2024 (МИА) – Специјалниот суд против организиран криминал и корупција во Тирана, попл...

Биткоинот забележа најголемата вредност во последните две години - 56.000 долари

Биткоинот забележа најголемата вредност во последните две години - 56.000 долари

Вашингтон, 27 февруари 2024 (МИА) - Биткоинот, најголемата светска криптовалута по пазарна капитализ...

Денеска се навршуваат две години од почетокот на руската инвазија на Украина

Денеска се навршуваат две години од почетокот на руската инвазија на Украина

Рим, 24 февруари 2024 (МИА) - Светот денеска ќе ја одбележи втората годишнина од почетокот на рускат...

Муцунски: Хумана урбанизација, рамномерен развој и проекти во секое населено место

Муцунски: Хумана урбанизација, рамномерен развој и проекти во секое населено место

Скопје, 1 декември 2023 Хуманата урбанизација, рамномерниот развој и проектите каде граѓани...

Движење БЕСА: Нема одговорност за трагедијата „БЕСА ТРАНС“

Движење БЕСА: Нема одговорност за трагедијата „БЕСА ТРАНС“

23 ноември 2023  Поминаа две години откако 45 Албанци, од...

Каевски: За 2 години локална власт ДПМНЕ и Стефоски во Гази Баба имаат 0 резултати

Каевски: За 2 години локална власт ДПМНЕ и Стефоски во Гази Баба имаат 0 резултати

Скопје, 6 ноември 2023 После 2 години локална власт на ДПМНЕ во над 40 општини, градоначални...

Програмата за развој на заедницата одбележува две години активна работа

Програмата за развој на заедницата одбележува две години активна работа

Скопје, 18 јули 2023 (МИА) - Програмата за развој на з...

Бугарија денеска повторно гласа, петти пат во последните две години

Бугарија денеска повторно гласа, петти пат во последните две години

Софија, 2 април 2023 (МИА) - Во...

Изборен молк во Бугарија пред утрешното гласање на петите парламентарни избори во последните две години

Изборен молк во Бугарија пред утрешното гласање на петите парламентарни избори во последните две години

Софија, 1 април 2023 (МИА) - Во...

ФИФА не исклучува светски првенства на секои две години

ФИФА не исклучува светски првенства на секои две години

Доха, 9 септември 2021 (МИА) – Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) Џани Инфантин...

Исчезната жена по две години пронајдена среде океан (видео)

Исчезната жена по две години пронајдена среде океан (видео)

Богота, 30 септември 2020...

Image

Остани поврзан