• вторник, 16 април 2024
Жител на Охрид загина во сообраќајка кај Битола

Жител на Охрид загина во сообраќајка кај Битола

Битола, 6 ноември 2023 (МИА) - Во СВР Битола вечерва во 19.32 часот било пријавено дека на магистрал...

Еден загинат во сообраќајка кај Братиндол, во прекин сообраќајот на патот Битола-Ресен 

Еден загинат во сообраќајка кај Братиндол, во прекин сообраќајот на патот Битола-Ресен 

Битола, 6 ноември 2023 (МИА) - Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во непосредна близина на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 ноември 2023  Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања н...

Зеленски: Неодговорно е да се разговара за распишување избори во време на војна

Зеленски: Неодговорно е да се разговара за распишување избори во време на војна

Киев, 6 ноември 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека е неодговорно да с...

Приведен скопјанец, во неговото возило пронајдени девет лица од Сирија  

Приведен скопјанец, во неговото возило пронајдени девет лица од Сирија  

Скопје, 6 ноември 2023 (МИА) - Полицијата денеска попладне околу 17 час...

Силјановска Давкова за повторна кандидатура за претседател: Не можам со сигурност да кажам

Силјановска Давкова за повторна кандидатура за претседател: Не можам со сигурност да кажам

Скопје, 6 ноември 2023 (МИА) -  Не можам со сигурност да кажам, рече пратеничката Гордана Силја...

Бочварски: Изградбата на автопатот Кичево - Охрид трае предолго и со многу проблеми во реализацијата

Бочварски: Изградбата на автопатот Кичево - Охрид трае предолго и со многу проблеми во реализацијата

Скопје, 6 неомври 2023 (МИА) - Како одговорна Влада треба да преземеме дополнителни чекори во насока...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

7 ноември 2023  Токио - Почеток на дводневната средба на министрите за...

Милан посилен за тројца рехабилитирани против ПСЖ

Милан посилен за тројца рехабилитирани против ПСЖ

Милано, 6 ноември 2023 (МИА) – Во дуелот од четвртото коло во групата Ф против ПСЖ во Лигата на шамп...

Северна Македонија е безбедна земја чиј приоритет е зачувување на регионалната безбедност, вели Петровска

Северна Македонија е безбедна земја чиј приоритет е зачувување на регионалната безбедност, вели Петровска

Скопје, 6 ноември 2023 (МИА) – Министерката за одбрана Славјанка Петровска смета дека нашата држава...

Полскиот претседател најави дека првиот мандат за формирање влада ќе му го предаде на актуелниот премиер Моравјецки

Полскиот претседател најави дека првиот мандат за формирање влада ќе му го предаде на актуелниот премиер Моравјецки

Варшава, 6 ноември 2023 (МИА) - Полскиот претседател Анджеј Дуда најави дека ќе му го врачи првиот м...

Мизрахи: Анкетната комисија ќе достави заклучоци до ЈО, а потоа од нив ќе произлезе освен политичка и кривична одговорност

Мизрахи: Анкетната комисија ќе достави заклучоци до ЈО, а потоа од нив ќе произлезе освен политичка и кривична одговорност

6 ноември 2023  Политичка одг...

Бела куќа: Бајден и Нетанјаху разговараа за можноста за тактички паузи во нападите врз Газа

Бела куќа: Бајден и Нетанјаху разговараа за можноста за тактички паузи во нападите врз Газа

Вашингтон, 6 ноември 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден и израелскиот премиер Бенјамин...

Минатиот месец 204 казни за непрописно вградени фолии и користење т.н. флешери

Минатиот месец 204 казни за непрописно вградени фолии и користење т.н. флешери

Скопје, 6 ноември 2023 (МИА) - Вкупно 204 учесници во сообраќајот се ка...

Петровска: Пред неколку недели е доставен нов список за воена помош во Украина, Генералштабот го разгледува

Петровска: Пред неколку недели е доставен нов список за воена помош во Украина, Генералштабот го разгледува

Скопје, 6 ноември 2023 (МИА) - Пред неколку недели е доставен новиот список за нова воена помош во У...

Image

Остани поврзан