• сабота, 02 март 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 ноември 2023  Скопје - Седница на Анкетна комисија за скандалот во...

СЗО: Кина не пријавила нови или невообичаени патогени поврзани со респираторни заболувања

СЗО: Кина не пријавила нови или невообичаени патогени поврзани со респираторни заболувања

Женева, 23 ноември 2023 (МИА) - Кина објави дека не открила нов или необичен патоген поврзан со згол...

Демонстранти се судрија со полицијата по нападот во Даблин

Демонстранти се судрија со полицијата по нападот во Даблин

Даблин, 23 ноември 2023 (МИА) - Демонстранти запалија полициски автомобил и два автобуса и се судриј...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на разрешувањето на Вилма Русковска

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на разрешувањето на Вилма Русковска

Скопје, 23 ноември 2023 Правдата е некогаш спора, но секогаш пристигнува. Без оглед на околн...

Изгоре стан во Струмица

Изгоре стан во Струмица

Струмица, 23 ноември 2023 (МИА) - Попладнево околу 17 часот изгоре стан во зграда во центарот на Стр...

Европскиот пат на Србија централна тема на белгиската агенда за време на претседавањето со Советот на ЕУ

Европскиот пат на Србија централна тема на белгиската агенда за време на претседавањето со Советот на ЕУ

Белград, 23 ноември 2023 (МИА) -  Министерката за надворешни работи на Белгија, Аѓа Лабиб, дене...

Галант: По примирјето интензивните борби ќе продолжат најмалку два месеца

Галант: По примирјето интензивните борби ќе продолжат најмалку два месеца

Тел Авив, 23 ноември 2023 (МИА)  -  Израелскиот министер за одбрана Јоав Галан денеска изј...

Германскиот Дирен пресилен за струмичани

Германскиот Дирен пресилен за струмичани

Струмица, 23 ноември 2023 (МИА) - Одбојкарите на македонскиот шампион Струмица вечерва се убедливо п...

Дачиќ: Загреб одби да го повлече хрватскиот дипломат и покрај предупредувања и докази

Дачиќ: Загреб одби да го повлече хрватскиот дипломат и покрај предупредувања и докази

Белград, 23 ноември 2023 (МИА) -  Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ вечерва ис...

Реакција на СДСМ на ставовите на Христијан Мицкоски во „Само интервју“

Реакција на СДСМ на ставовите на Христијан Мицкоски во „Само интервју“

Скопје, 23 ноември 2023  Мицкоски и ДПМНЕ ги чека пораз на изборите заедно со Левица, п...

„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски на 77. Интернационален филмски фестивал во Салерно

„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски на 77. Интернационален филмски фестивал во Салерно

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Долгометражниот филм „Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски...

Мицкоски: Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе биде дел од владата, постои опција да го напушти договорот за добрососедство

Мицкоски: Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе биде дел од владата, постои опција да го напушти договорот за добрососедство

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порача дека кога ќе бидат д...

Целта на Законот за конфискација на имот е да се докаже дека корупцијата е неисплатлива, вели вицепремиерката Грковска

Целта на Законот за конфискација на имот е да се докаже дека корупцијата е неисплатлива, вели вицепремиерката Грковска

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Целта на Законот за конфискација на имот е да се докаже дека со санк...

Градоначалникот на Њујорк, Адамс обвинет за сексуален напад во 1993 година

Градоначалникот на Њујорк, Адамс обвинет за сексуален напад во 1993 година

Вашингтон, 23 ноември 2023 (МИА) – Градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс е обвинет за сексуален напа...

Жителите на Белорусија мора да добијат дозвола од Минск за да живеат во странство

Жителите на Белорусија мора да добијат дозвола од Минск за да живеат во странство

Минск, 23 ноември 2023 (МИА) - Жителите на Белорусија кои сакаат да живеат во друга земја мора да по...

Image

Остани поврзан