• сабота, 02 март 2024

Реакција на СДСМ на ставовите на Христијан Мицкоски во „Само интервју“

Реакција на СДСМ на ставовите на Христијан Мицкоски во „Само интервју“

Скопје, 23 ноември 2023 

Мицкоски и ДПМНЕ ги чека пораз на изборите заедно со Левица, по изборите СДСМ повторно ќе формира Влада

Мицкоски бадијала се крсти во коалицијата со Левица, на изборите наредната 2024 година антиевропскот блок на ДПМНЕ и Левица на купче ги чека пораз од граѓаните. 

Проевропската коалиција предводена од СДСМ ќе победи на изборите и претседателскиот кандидат предложен од СДСМ ќе биде претседател на државата.

По изборите СДСМ повторно ќе ја формира проевропската коалициска Влада и премиер повторно ќе биде Димитар Ковачевски.

Граѓаните не сакаат изолација, нови иселувања на младите, стагнација и неизвесност. 
Граѓаните сакаат членство во ЕУ, поголеми плати, подобар животен стандард, сакаат младите својата иднина да ја градат во европска држава, дома, во својата татковина.

Победата на проевропскиот блок предводен од СДСМ тоа ќе го обезбеди, ќе ја води земјата до полноправно членство во ЕУ.

СДСМ - Центар за комуникации со јавноста

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Фото: МИА Архива

 

Остани поврзан