• среда, 22 мај 2024
Битиќи: Во политиката влегов за да ја направам промената и додека не ја направам, нема откажување

Битиќи: Во политиката влегов за да ја направам промената и додека не ја направам, нема откажување

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Фатмир Битиќи, еден од потпретседателите на Социјалдемократскиот сојуз,...

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Највисоките партиски органи на СДСМ следнат...

Деспотовски: Силен и реформиран СДСМ ќе биде надеж за сите граѓани

Деспотовски: Силен и реформиран СДСМ ќе биде надеж за сите граѓани

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Членот на СДСМ Јован Деспотовски денеска во...

Тренчевска се повлекува од функцијата претседателка на форумот на жени на СДСМ

Тренчевска се повлекува од функцијата претседателка на форумот на жени на СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Јованка Тр...

Маричиќ: Го честитам успехот на победниците, ќе се вложам во реформите во СДСМ

Маричиќ: Го честитам успехот на победниците, ќе се вложам во реформите во СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Македонските гласачи синоќа избраа претседателка на државата и 120 пратен...

Битиќи соопшти дека поднесува оставка од функцијата потпретседател на СДСМ

Битиќи соопшти дека поднесува оставка од функцијата потпретседател на СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Б...

Ковачевски: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен сериозен удар

Ковачевски: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен сериозен удар

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ...

Кузеска: Изборите фер и демократски, граѓанската волја ќе одлучи по кој колосек ќе се движи понатаму

Кузеска: Изборите фер и демократски, граѓанската волја ќе одлучи по кој колосек ќе се движи понатаму

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Имавме мирен, достоинствен и успешен изборен ден. Изборите беа фер и демо...

Митрески: Да се обединиме против режимската ВМРО-ДПМНЕ, да гласаме за концептот за европска иднина на државата

Митрески: Да се обединиме против режимската ВМРО-ДПМНЕ, да гласаме за концептот за европска иднина на државата

Скопје, 6 мај 2024 “Граѓаните имаа можност да видат два концепта, едниот, на СДСМ и Коалици...

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Струмица, 5 мај 2024 (МИА) - На 8 мај постои само една социјалдемократска опција, само една лева и п...

Битиќи: Различноста е нашата сила, мозаик што ја збогатува мултикултурноста

Битиќи: Различноста е нашата сила, мозаик што ја збогатува мултикултурноста

Скопје, 5 мај 2024 За голем дел од нашите сограѓани и сограѓанки денешниот ден е многу важен...

СДСМ:  Чувајќи го македонскиот јазик, како наша посебност, наша татковина ја зајакнуваме државноста и темелот на македонскиот идентитет

СДСМ: Чувајќи го македонскиот јазик, како наша посебност, наша татковина ја зајакнуваме државноста и темелот на македонскиот идентитет

Скопје, 5 мај 2024 Со многу посветеност, труд и ентузијазам СДСМ ги исполни заложбите за заш...

Проданоски: Експресниот пат Градско-Прилеп ни од далеку не е готов

Проданоски: Експресниот пат Градско-Прилеп ни од далеку не е готов

Скопје, 4 мај 2024 Тука сме на лице место за да ги разобличиме лагите кои што СДСМ се обидув...

Лукаревска: Оддаваме почит на ликот и делото на Гоце Делчев, неговиот аманет е и за идните генерации

Лукаревска: Оддаваме почит на ликот и делото на Гоце Делчев, неговиот аманет е и за идните генерации

СООПШТЕНИЕ Скопје, 4 мај 2024 Заменик претседателката на СДСМ и нос...

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Радовиш, 2 мај 2024 (МИА) - На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучува...

Image

Остани поврзан