• понеделник, 24 јуни 2024
Мицкоски: Нема промена во моите ставови за употреба на името на државата

Мицкоски: Нема промена во моите ставови за употреба на името на државата

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека неговиот став за употр...

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, најави премиерот Мицкоски

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, најави премиерот Мицкоски

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека доколку се биде како ш...

Мета му честиташе на Мицкоски: Целосно сум убеден дека ќе бидете пример за инспирација

Мета му честиташе на Мицкоски: Целосно сум убеден дека ќе бидете пример за инспирација

Тирана, 24 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на Партијата на слобо...

Албански медиуми: Северна Македонија со нова влада, Џафери на Мицкоски му посака успешна и ефикасна работа во интерес на сите граѓани

Албански медиуми: Северна Македонија со нова влада, Џафери на Мицкоски му посака успешна и ефикасна работа во интерес на сите граѓани

Тирана, 24 јуни 2024 (МИА) - Албанските медиуми отстапија посебен простор за изборот на новата Влада...

Грчките медиуми: Владата на Мицкоски доби доверба од Собранието – положи заклетва под уставното име

Грчките медиуми: Владата на Мицкоски доби доверба од Собранието – положи заклетва под уставното име

Атина, 24 јуни 2024 (МИА) – „Северна Македонија: Новата Влада положи заклетва под уставното име отка...

Во Владата примопредавање на премиерската функција, по што Мицкоски ќе го посети Штип

Во Владата примопредавање на премиерската функција, по што Мицкоски ќе го посети Штип

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Во Владата на Реепублика Северна Македонија денеска во 10 часот новоизб...

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата...

Во Собранието избор на новата влада предводена од Христијан Мицкоски (во живо)

Во Собранието избор на новата влада предводена од Христијан Мицкоски (во живо)

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Во Собранието избор на новата влада предводена од Христијан Мицкоски.

СИРИЗА: Го осудуваме новото прекршување на Договорот од Преспа од господинот Мицкоски

СИРИЗА: Го осудуваме новото прекршување на Договорот од Преспа од господинот Мицкоски

Атина, 22 јуни 2024 (МИА) – СИРИЗА недвосмислено го осудува новото прекршување на Договорот од Пресп...

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

Атина, 22 јуни 2024 (МИА) – На употребата на името Македонија и тоа како што пишуваат „трипати“, грч...

Мицкоски: Народот очекува резултати, неморал и потфрлања нема да толерирам

Мицкоски: Народот очекува резултати, неморал и потфрлања нема да толерирам

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Враќање на довербата во институциите, елиминирање на корупцијата и крим...

Мицкоски: Доаѓа времето кога татковината треба да направи повеќе за граѓаните, прва инвестиција во вторник

Мицкоски: Доаѓа времето кога татковината треба да направи повеќе за граѓаните, прва инвестиција во вторник

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Економско заживување, зголемување на пензиите и платите, инвестиции во...

Агелер: Најавата на идниот премиер дека ќе го користи уставното име при заклетвата е за поздравување

Агелер: Најавата на идниот премиер дека ќе го користи уставното име при заклетвата е за поздравување

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидер...

Мицкоски: Се подготвувам за Самитот на НАТО, мојата позиција за употребата на името е јасна и никој за тоа не треба да има дилема

Мицкоски: Се подготвувам за Самитот на НАТО, мојата позиција за употребата на името е јасна и никој за тоа не треба да има дилема

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски во врска со у...

Мицотакис: Скопје да сфати дека не може да си игра со Атина за прашањето со името

Мицотакис: Скопје да сфати дека не може да си игра со Атина за прашањето со името

Атина, 20 јуни 2024 (МИА) – Ме прашувате што се случува, ви велам не може да продолжиме вака. Премие...

Image

Остани поврзан