• петок, 19 јули 2024
Панди Јани кандидат на албанската опозиција за градоначалник на Пустец

Панди Јани кандидат на албанската опозиција за градоначалник на Пустец

Дебар, 1 април 2023 (МИА) - Триесет и едногодишниот&nb...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

2 април 2023 Софија

Левица: ДУП-от во Карпош ДПМНЕ го поддржа уште 2017 година

Левица: ДУП-от во Карпош ДПМНЕ го поддржа уште 2017 година

1 април 2023 На вчерашната седница на Советот на Општина Карпош беше изгласaн Деталниот урба...

Франкофони од шест градови на Националната франкофонска вечер во Крива Паланка

Франкофони од шест градови на Националната франкофонска вечер во Крива Паланка

Крива Паланка, 1 април 2024 (МИА) - Општина Крива Паланка и годинава, традиционално, беше домаќин...

Германецот Шмит останува во Бенфика до 2026 година

Германецот Шмит останува во Бенфика до 2026 година

Лисабон, 1 април 2023 (МИА) – Германецот Роџер Шмит ќе остане тренер на пор...

Ахмети: Согласно статутот во ДУИ не се дозволени фракции, ќе треба да се почека до следниот конгрес

Ахмети: Согласно статутот во ДУИ не се дозволени фракции, ќе треба да се почека до следниот конгрес

Тетово, 1 април 2023 (МИА) – По речиси пет часа заврши седницата...

Читател од една година е регистриран во регионалната библиотека во Смољан

Читател од една година е регистриран во регионалната библиотека во Смољан

1 април 2023 (БТА) Со само една година тој е најмладиот регистриран читател на Регионалната библиотек...

ПМФЛ: Македонија ЃП поуспешна од Работнички во градското дерби

ПМФЛ: Македонија ЃП поуспешна од Работнички во градското дерби

Скопје, 1 април 2023 (МИА) – Македонија Ѓорче

Кампањата „МВР за граѓаните - заедница, доверба, одговорност“ претставена во Прилеп

Кампањата „МВР за граѓаните - заедница, доверба, одговорност“ претставена во Прилеп

Прилеп, 1 април 2023 (МИА) - Во рамките на кампањата на МВР и на Маке...

Членовите на таканречена Огнена група ќе делуваат како фракција во ДУИ

Членовите на таканречена Огнена група ќе делуваат како фракција во ДУИ

Тетово, 1 април 2023 (МИА) - Четири часа по почетокот на седницата на Централнот...

ЕК: Фон дер Лајен не е во игра за нов генерален секретар на НАТО

ЕК: Фон дер Лајен не е во игра за нов генерален секретар на НАТО

Брисел, 1 април 2023 (МИА)  - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен не е...

Четворица загинати пакистански војници на границата со Иран

Четворица загинати пакистански војници на границата со Иран

Исламабад, 1 април 2023 (МИА) -&...

МВР Билтен

МВР Билтен

1 април 2023 Денеска (01.04.2023) во 09.30 часот на автопатот А-1, Скопје-Гевгелија, кај клу...

Одложено потпишувањето на конечниот договор за решавање на политичката криза во Судан

Одложено потпишувањето на конечниот договор за решавање на политичката криза во Судан

Картум, 1 април 2023 (МИА) - Потпишувањето на договорот што требаше да ја рестартира демократската т...

Image

Остани поврзан