• среда, 17 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

28 февруари 2024  Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја о...

Зеленски на средба со принцот на Саудиска Арабија, разговарале за мировната формула на Киев за ставање крај на конфликтот

Зеленски на средба со принцот на Саудиска Арабија, разговарале за мировната формула на Киев за ставање крај на конфликтот

Ријад, 27 февруари 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Саудиска Араби...

ОДИХР за изборите во Србија: За нови избори треба да се применат постојните и новите препораки, да се изменат законите, да се спречи притисок врз гласачите

ОДИХР за изборите во Србија: За нови избори треба да се применат постојните и новите препораки, да се изменат законите, да се спречи притисок врз глас...

Белград, 27 февруари 2024 (МИА) - Пред новите избори треба да се спроведат постојните и новите препо...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

28 февруари 2024   Тирана - Самит Украина - Југоисточна Европа...

Андоновски: Незаконски вработувања во училиште во општина Чашка

Андоновски: Незаконски вработувања во училиште во општина Чашка

27 февруари 2024 На гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, Дополните...

Бајден со лидерите на Конгресот ги разгледа помошта за Украина и заканата од блокада на Владата

Бајден со лидерите на Конгресот ги разгледа помошта за Украина и заканата од блокада на Владата

Вашингтон, 27 февруари 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Белата куќа ги пр...

Абдула Втори: Помошта за Газа мора да се удвои за да се избегне катастрофа

Абдула Втори: Помошта за Газа мора да се удвои за да се избегне катастрофа

Аман, 27 февруари 2024 (МИА) - Помошта за Појасот Газа мора да се удвои за да се избегне влошување н...

ОИ: Влезниците за атлетика во продажба од понеделник

ОИ: Влезниците за атлетика во продажба од понеделник

  Париз, 27 февруари 2024 (МИА) – Десетици илјади влезници за атлетската програма на ле...

Покетино: Имам поддршка од клупското раководство

Покетино: Имам поддршка од клупското раководство

  Лондон, 27 февруари 2024 (МИА) – Тренерот на лондонски Челзи, Маурисио Покетино, рече...

САД нема да испратат војници да се борат во Украина, соопшти Белата куќа

САД нема да испратат војници да се борат во Украина, соопшти Белата куќа

Вашингтон, 27 февруари 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден беше јасен дека САД нема да...

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Максим Димитриевски

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Максим Димитриевски

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на партијата За наша Македониј...

Си-Би-Ес: Потрошени 12 милиони долари за лично обезбедување на двајца поранешни советници на Трамп поради ирански закани

Си-Би-Ес: Потрошени 12 милиони долари за лично обезбедување на двајца поранешни советници на Трамп поради ирански закани

Вашингтон, 27 февруари 2024 (МИА) - Џон Болтон и Роберт О’Брајан, поранешни советници за национална...

Украина ја обвини Русија за ширење дезинформации кои имаат за цел да ги поделат западните сојузници

Украина ја обвини Русија за ширење дезинформации кои имаат за цел да ги поделат западните сојузници

Киев, 27 февруари 2024 (МИА) - Украинските власти денеска ја обвинија Русија дека спроведува кампања...

ИЗБОРИ 2024 / Мицкоски: Апсолутен фаворит за претседател е Силјановска Давкова, Пендаровски е еден од посериозните кандидати

ИЗБОРИ 2024 / Мицкоски: Апсолутен фаворит за претседател е Силјановска Давкова, Пендаровски е еден од посериозните кандидати

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека...

Муслиманите во САД ги повикуваат гласачите да не гласаат за Бајден поради неговата политика кон Израел

Муслиманите во САД ги повикуваат гласачите да не гласаат за Бајден поради неговата политика кон Израел

Вашингтон, 27 февруари 2024 (МИА) - Во американската сојузна држава Мичиген денеска се гласа на прет...

Image

Остани поврзан