• понеделник, 08 април 2024

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Максим Димитриевски

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Максим Димитриевски

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на партијата За наша Македонија (ЗНАМ) Максим Димитриевски вечерва на својот фејсбук-профил објави дека ги има 10-те илјади  потписи  потребни за кандидат за претседател на државата на изборите и им се заблагодари на граѓаните за поддршката.

-Над 10 000 потписи за кандидат за Претседател. Благодарам за поддршката. Продолжуваме заедно до конечна победа! #ЗНАМ #ДвижењеЗНАМ #ЗаНашаМакедонија, напиша Димитриевски на Фејсбук. хс/са/

Фото: ФБ Максим Димитриевски 

Остани поврзан