• среда, 17 април 2024
Блинкен: САД не се откажуваат од поддршката за Украина

Блинкен: САД не се откажуваат од поддршката за Украина

Вашингтон, 24 февруари 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен на двегодишнината од почетокот на в...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 февруари 2024 Битола - ВМРО-ДПМНЕ организира дебата „Енергетска платформ...

Алкалоид лесно до бодовите во Струга, Вардар поразен од Тиквеш

Алкалоид лесно до бодовите во Струга, Вардар поразен од Тиквеш

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) – Три натпревари од третото коло во плејофот на македонската ракометн...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на ЗНАМ-За наша Македонија и градоначалник на Куманов...

Антонио Тајани избран за нов лидер на партијата на Берлускони

Антонио Тајани избран за нов лидер на партијата на Берлускони

Рим, 24 февруари 2024 (МИА) – Италијанскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Антонио Таја...

Западноафриканскиот блок ги укина санкциите против Нигер, воведени поради државниот удар

Западноафриканскиот блок ги укина санкциите против Нигер, воведени поради државниот удар

Абуџа, 24 февруари 2024 (МИА) – Регионалниот блок на западноафриканските држави, ЕКОВАС, денеска соо...

Трамп: Поради обвиненијата против мене, имам поголема поддршка од Афроамериканците

Трамп: Поради обвиненијата против мене, имам поголема поддршка од Афроамериканците

Вашингтон, 24 февруари 2024 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп рече дека порад...

Нетанјаху: Плановите на ИДФ за операцијата Рафа ќе бидат поднесени во кабинетот на одобрување следната недела

Нетанјаху: Плановите на ИДФ за операцијата Рафа ќе бидат поднесени во кабинетот на одобрување следната недела

Тел Авив, 24 февруари 2024 (МИА) – Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека владат...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

25 Февруари 2024 Киев – Прес-конференција на претседателот на Украина Волод...

Состанок на израелскиот воен кабинет по преговорите за примирје во Париз

Состанок на израелскиот воен кабинет по преговорите за примирје во Париз

Ерусалим, 24 февруари 2024 (МИА) – Воениот кабинет на Израел вечерва има состанок, по враќањето на д...

Чави: Продолжуваме да се бориме, ќе следиме што прават Жирона и Реал

Чави: Продолжуваме да се бориме, ќе следиме што прават Жирона и Реал

Барселона, 24 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави, по денешната победата над Хетафе (4...

Бајден: Америка одново го води човештвото на Месечината

Бајден: Америка одново го води човештвото на Месечината

Вашингтон, 24 февруари 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска излезе со изјава по...

Проукраински демонстрации низ Европа на двегодишнината од почетокот на војната

Проукраински демонстрации низ Европа на двегодишнината од почетокот на војната

Франкфурт, 24 февруари 2024 (МИА) – Илјадници луѓе се собраа денеска во поддршка на Украина во градо...

Зеленски ги повика сојузниците од Г7 „навреме“ да достават воена помош за Украина

Зеленски ги повика сојузниците од Г7 „навреме“ да достават воена помош за Украина

Киев, 24 февруари 2024 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги повика западнит...

Тошковски: Однесувањето на премиерот Џафери кон вработените во МВР е недозволиво

Тошковски: Однесувањето на премиерот Џафери кон вработените во МВР е недозволиво

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски преку соопштение реа...

Image

Остани поврзан