• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 февруари 2024  Липково - Техничкиот премиер Талат Џафери ќе присуст...

Најмалку 10 повредени во пукотница за време на победнички собир на освојувачите на Супербол во Канзас Сити

Најмалку 10 повредени во пукотница за време на победнички собир на освојувачите на Супербол во Канзас Сити

Канзас Сити, 14 февруари 2024 (МИА) - Најмалку 10 луѓе се повредени во пукање со огнено оружје на со...

Битиќи: Обезбедивме модел со кој ќе се добие поевтина струја за граѓаните во наредните 20 години

Битиќи: Обезбедивме модел со кој ќе се добие поевтина струја за граѓаните во наредните 20 години

Скопје, 14 февруари 2024 (МИА) - Ниту една од четирите стратешки инвестиции во енергетиката кои го п...

Мегваер: Хојлунд ќе биде голем играч за Манчестер Јунајтед

Мегваер: Хојлунд ќе биде голем играч за Манчестер Јунајтед

  Манчестер, 14 февруари 2024 (МИА) - Расмус Хојлунд конечно ги покажува голгетерските...

Рутинска победа на Парис Сен Жермен над Еурофарм Пелистер 31:25

Рутинска победа на Парис Сен Жермен над Еурофарм Пелистер 31:25

Битола, 14 февруари 2024 (МИА) - Европскиот ракометен спектакл во Битола меѓу Еурофарм Пелистер и Па...

Американскиот конгресмен Тарнер тврди дека има сериозни закани за националната безбедност на САД

Американскиот конгресмен Тарнер тврди дека има сериозни закани за националната безбедност на САД

Вашингтон, 14 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Комитетот за разузнавачки прашања на Конгресот...

Преговорите за прекин на огнот во Газа и ослободување на заложниците се во застој, Нетанјаху го обвинува Хамас

Преговорите за прекин на огнот во Газа и ослободување на заложниците се во застој, Нетанјаху го обвинува Хамас

Њујорк, 14 февруари 2024 (МИА) - Меѓународните напори за постигнување прекин на огнот меѓу Израел и...

Џафери - Фон дер Лајен: Северна Македонија постигна многу и треба да продолжи по европскиот пат

Џафери - Фон дер Лајен: Северна Македонија постигна многу и треба да продолжи по европскиот пат

Брисел, 14 февруари 2024 (МИА) - Процесот на преговори за членство на Северна Македонија во Европска...

Во Неготино инклузивна работилница во чест на Свети Трифун и Свети Валентин 

Во Неготино инклузивна работилница во чест на Свети Трифун и Свети Валентин 

Неготино, 14 февруари 2024 (МИА) - Инклузивна работилница во чест на Свети Трифун и Свети Валентин,...

Мишел по средбата со Рама: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Мишел по средбата со Рама: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Тирана, 14 февруари 2024 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Брисел оствари одвоени средб...

Грчката полиција не им дозволи на земјоделците да го блокираат граничниот премин Евзони-Богородица, сообраќајот се одвива регуларно

Грчката полиција не им дозволи на земјоделците да го блокираат граничниот премин Евзони-Богородица, сообраќајот се одвива регуларно

Атина, 14 февруари 2024 (МИА) – Грчката полиција не им дозволи на земјоделците да го затворат гранич...

Џејк Саливан: Се повеќе извештаи дека украинските трупи се рационализираат или остануваат без муниција

Џејк Саливан: Се повеќе извештаи дека украинските трупи се рационализираат или остануваат без муниција

Вашингтон, 14 февруари 2024 (МИА)  -  Украинските трупи  остануваат без муниција биде...

Средба на министерот за внатрешни работи Тошковски и заменик министерот Буши со Росана Дуџак, постојан координатор на Обединетите Нации

Средба на министерот за внатрешни работи Тошковски и заменик министерот Буши со Росана Дуџак, постојан координатор на Обединетите Нации

14 февруари 2024  На 14.02.2024 година, министерот за внатрешни работи Панче Тошковски...

Надал: Во последен момент ќе донесам одлука за настап во Доха

Надал: Во последен момент ќе донесам одлука за настап во Доха

  Доха, 14 февруари 2024 (МИА) - Рафаел Надал, некогашниот тенисер број еден во светот,...

МНР на Естонија: НАТО има три до четири години да ја зајакне својата одбрана

МНР на Естонија: НАТО има три до четири години да ја зајакне својата одбрана

Варшава, 14 февруари 2024 (МИА) - Естонскиот министер за надворешни работи, Маргус Чакна денеска изј...

Image

Остани поврзан