• сабота, 02 март 2024
Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија

Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија

Брисел, 22 ноември 2023 (МИА) – Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 ноември 2023    Скопје - Седница на собраниската Комис...

Мик Шумахер преоѓа во „ендуро“, но останува резерва во Мерцедес

Мик Шумахер преоѓа во „ендуро“, но останува резерва во Мерцедес

 Берлин, 22 ноември 2023 (МИА) – Германскиот возач, 24–годишниот Мик Шумахер, следната сезона ќ...

Партијата на екстремно десничарскиот политичар Герт Вилдерс води на парламентарните избори во Холандија

Партијата на екстремно десничарскиот политичар Герт Вилдерс води на парламентарните избори во Холандија

Амстердам, 22 ноември 2023 (МИА) - Партијата на слободата на екстремно десничарскиот политичар Герт...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Градско  „Важно е Македонија да има современа инфраструктура“

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Градско „Важно е Македонија да има современа инфраструктура“

Скопје, 22 ноември 2023 (МИА) - Согласно последниот глобален извештај на Светска банка за конкурентн...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

23 Ноември 2023  РОТЕРДАМ - Започнува четвртиот Форум на Европ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер повторно поразени од Пик Сегед со 28:27

Ракометарите на Еурофарм Пелистер повторно поразени од Пик Сегед со 28:27

Битола, 22 ноември 2023 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја пропуштија шансата да го освоја...

Излезна анкета: Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија 

Излезна анкета: Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија 

Брисел, 22 ноември 2023 (МИА) – Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) на...

Трудо: Експлозијата на мостот меѓу Канада и САД е „многу сериозна ситуација“

Трудо: Експлозијата на мостот меѓу Канада и САД е „многу сериозна ситуација“

Торонто, 22 ноември 2023 (МИА) - Канадскиот премиер Џастин Трудо нагласи дека денешната експлозија н...

Две лица загинаа во експлозија на мостот што ги поврзува САД и Канада

Две лица загинаа во експлозија на мостот што ги поврзува САД и Канада

Њујорк, 22 ноември 2023 (МИА) -  Две лица загинаа денеска во експлозија на автомобил на мостот...

Германија и Италија потпишаа акциски договор за продлабочување на односите

Германија и Италија потпишаа акциски договор за продлабочување на односите

Берлин, 22 ноември 2023 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанската премиерка Џорџа Мелон...

Молиќај: Курти и Османи им даваат целосна автономија на Србите, без никаква корист за Косово

Молиќај: Курти и Османи им даваат целосна автономија на Србите, без никаква корист за Косово

  Приштина, 22 ноември 2023 (МИА) – Шефот на опозициската Социјалдемократска партија на...

Г-7 и ЕУ со остра осуда до Северна Кореја за лансирањето на сателит со ракетна балистичка технологија

Г-7 и ЕУ со остра осуда до Северна Кореја за лансирањето на сателит со ракетна балистичка технологија

Вашингтон, 22 ноември 2023 (МИА) Министрите за надворешни работи на Канада, Франција, Германија, Италија, Јапонија, В...

Силвињо доби албанско државјанство и признание „Златен орел

Силвињо доби албанско државјанство и признание „Златен орел"

Тирана, 22 ноември 2023 (МИА) - Селекторот на албанската фудбалска репрезентација Силвињо е новиот д...

Експлозија на автомобил на мостот што ги поврзува САД и Канада

Експлозија на автомобил на мостот што ги поврзува САД и Канада

Њујорк, 22 ноември 2023 (МИА) -  Автомобил експлодира денеска на мостот што ги поврзува САД и К...

Image

Остани поврзан