• вторник, 16 април 2024

Експлозија на автомобил на мостот што ги поврзува САД и Канада

Експлозија на автомобил на мостот што ги поврзува САД и Канада

Њујорк, 22 ноември 2023 (МИА) -  Автомобил експлодира денеска на мостот што ги поврзува САД и Канада, во близина на Нијагарините водопади.
Американското Федерално биро за истраги предупреди дека ситуацијата не е стабилна. Властите во американската сојузна држава Њујорк „внимателно го следат“ инцидентот на мостот, а државните агенции се на местото на настанот, изјави гувернерката на Њујорк Кејти Хoкул на социјалната мрежа Х (Твитер). зш/

Остани поврзан