• среда, 04 октомври 2023
Во Белград четврти протест „Србија против насилството“ со блокада на РТС

Во Белград четврти протест „Србија против насилството“ со блокада на РТС

Белград, 27 мај 2023 (МИА) - Во Белград во 18 часот како што најавија од проевропската опозиција по...

Премиера на претставата „Самоубиство во самоодбрана“ во Делчево

Премиера на претставата „Самоубиство во самоодбрана“ во Делчево

Делчево, 27 мај 2023 (МИА) - Во организација на НУ Центар за култура „Никола Јонков - Вапцаров" вече...

Здружението „За здрав живот во Кочани“ бара да не се продолжува рокот за градба на мини хидроцентралата Мала Река 

Здружението „За здрав живот во Кочани“ бара да не се продолжува рокот за градба на мини хидроцентралата Мала Река 

Кочани, 27 мај 2023 (МИА) – Граѓанското здружение „За здрав живот во Кочани“ упати писмена ургенција...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 28 мај 2023 Кавадарци - Министеркат...

Караванот „Рамо до рамо до победа“ во Кисела Вода, Желино, Тетово, Врапчиште, Гостивар и Маврово –Ростуше

Караванот „Рамо до рамо до победа“ во Кисела Вода, Желино, Тетово, Врапчиште, Гостивар и Маврово –Ростуше

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) – Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше на терен со граѓ...

СПМ: Предложените теми сметаме дека се со големо задоцнување и веќе се депласирани

СПМ: Предложените теми сметаме дека се со големо задоцнување и веќе се депласирани

Скопје, 27 мај 2023 Социјалистичката партија на Македонија со внимание ги следи изјавите на...

ВМРО-ДПМНЕ со „Ова е Македонија за сите“ во Пехчево, Крушево, Ранковце и Лозово

ВМРО-ДПМНЕ со „Ова е Македонија за сите“ во Пехчево, Крушево, Ранковце и Лозово

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) – ВМРО-ДПМНЕ во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“ денеска посет...

РК Еурофарм Пелистер е нов македонски ракометен шампион

РК Еурофарм Пелистер е нов македонски ракометен шампион

Битола, 27 мај 2023 (МИА) - Со победнички шпалир приреден од РК Тиквеш и со аплауз од генерацијата б...

Халанд прогласен за млад играч на годината во Премиер лигата за 2022/23

Халанд прогласен за млад играч на годината во Премиер лигата за 2022/23

Лодон, 27 мај 2023 (МИА) - Фудбалерот на Манчестер Сити, Ерлин Халанд е прогласен за најдобар млад и...

Спасена дива мечка од стапица во атарот на село Брајчино

Спасена дива мечка од стапица во атарот на село Брајчино

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) - Полицајци спасија дива мечка фатена во стапица во атарот на село Брајчин...

Еко-акција за чистење на Охридското Езеро организирана од нуркачкиот клуб „Амфора“

Еко-акција за чистење на Охридското Езеро организирана од нуркачкиот клуб „Амфора“

Охрид, 27 мај 2023 (МИА) – Членовите на Нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид денеска спроведоа голема...

Маричиќ: По уставните измени патот кон ЕУ е отворен, блокади веќе не очекуваме

Маричиќ: По уставните измени патот кон ЕУ е отворен, блокади веќе не очекуваме

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) - Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Мари...

На територијата на СВР Куманово 62 санкции за сообраќајни прекршоци

На територијата на СВР Куманово 62 санкции за сообраќајни прекршоци

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) - Вкупно 62 возачи се санкционирани  во акциската контрола на територ...

Регионалниот пат Валандово – Струмица, кај Валандовско Брдо во прекин за камиони и автобуси

Регионалниот пат Валандово – Струмица, кај Валандовско Брдо во прекин за камиони и автобуси

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) - Регионалниот пат Валандово – Струмица , кај м.в. Валандовско Брдо е во п...

Хаварија на каналот на системот Макарија од кој се наводнуваат земјоделски површини во Росоманско 

Хаварија на каналот на системот Макарија од кој се наводнуваат земјоделски површини во Росоманско 

Росоман, 27 мај 2023 (МИА) - Хаварија на сифонот на левиот магистрален канал на системот Макарија, о...

Image

Остани поврзан