• петок, 03 февруари 2023
Спасовски: Лажните дојави за бомби се дел од хибридната војна, невозможно е да се откријат испраќачите ако заканите се преку Ви-Пи-Ен

Спасовски: Лажните дојави за бомби се дел од хибридната војна, невозможно е да се откријат испраќачите ако заканите се преку Ви-Пи-Ен

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - Лажните најави за бомби во скопските училишта с...

Во полициска контрола констатирани 42 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици

Во полициска контрола констатирани 42 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово г...

Уставниот суд оформи 11 нови предмети во јануари 2023 годин

Уставниот суд оформи 11 нови предмети во јануари 2023 годин

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) -

Претрес во Липково, пронајдена дрога, приведено едно лице

Претрес во Липково, пронајдена дрога, приведено едно лице

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово денеска во...

Лажни пријавите за поставени експлозивни направи во училишта во Скопје 

Лажни пријавите за поставени експлозивни направи во училишта во Скопје 

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - По спроведената проверка утврдено е дека пријавите за поставени ек...

Image

Остани поврзан