• понеделник, 24 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 2 мај 2024

Борусија го победи ПСЖ во првиот натпревар во полуфиналето на Лигата на шампионите

Борусија го победи ПСЖ во првиот натпревар во полуфиналето на Лигата на шампионите

Дортмунд, 1 мај 2024 (МИА) - Борусија Дортмунд вечерва го совлада Пари Сен-Жермен со 1:0 на домашен...

Во Претставничкиот дом се подготвува гласање за одземање на спикерската палка на Џонсон

Во Претставничкиот дом се подготвува гласање за одземање на спикерската палка на Џонсон

Вашингтон, 1 мај 2024 (МИА) - Конгресменката републиканец Марџори Тејлор Грин соопшти денеска дека ќ...

Пендаровски од Штип: На 8 мај мора да направиме мобилизација, за да спречиме враќање на режимот

Пендаровски од Штип: На 8 мај мора да направиме мобилизација, за да спречиме враќање на режимот

Штип, 1 мај 2024 (МИА) - Сега ќе мораме да направиме мобилизација, максимална за да спречиме враќање...

Силјановска-Давкова ќе почитува, но нема да употребува Северна, за Пендаровски тоа е невозможно во меѓународните институции

Силјановска-Давкова ќе почитува, но нема да употребува Северна, за Пендаровски тоа е невозможно во меѓународните институции

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) – Ќе го почитувам, но нема да го употребувам –...

Групација на осигурителни компании: При кумулативен пораст на цените од 61.5%, само премиите за авто осигурување се замрзнати 15 години

Групација на осигурителни компании: При кумулативен пораст на цените од 61.5%, само премиите за авто осигурување се замрзнати 15 години

1 мај 2024 Комисијата за Автомобилска одговорност при Министерство за Финансии, 15 години не...

Силјановска Давкова: Состојбата во судството е резултат на тоа што ветигнот остана само реторика

Силјановска Давкова: Состојбата во судството е резултат на тоа што ветигнот остана само реторика

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Моменталната ситуација во судството е резултат на тоа што ветингот остана...

Пендаровски: Кандидатот за претседател треба да има граѓанска поддршка, партиските договарања не придонесуваат за демократијата

Пендаровски: Кандидатот за претседател треба да има граѓанска поддршка, партиските договарања не придонесуваат за демократијата

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски во вечера...

На иранска филмска екипа и било забрането да замине на фестивалот во Кан

На иранска филмска екипа и било забрането да замине на фестивалот во Кан

Техеран, 1 мај 2024 (МИА) – На членовите на филмската екипа на иранскиот режисер Мохамед Расулоф, чи...

Пронајдено детето што беше пријавено за исчезнато во Сарај

Пронајдено детето што беше пријавено за исчезнато во Сарај

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Пронајдено е петгодишното дете, за кое беше пријавено дека се оддалечило...

Атлетико е подготвен да го продаде Облак

Атлетико е подготвен да го продаде Облак

Мадрид, 1 мај 2024 (МИА) - Јан Облак би можел да го напушти Атлетико Мадрид. Според „AЅ“, словенечки...

Во близина на островот Сен Мартин на чамец запленети 1,8 тони кокаин

Во близина на островот Сен Мартин на чамец запленети 1,8 тони кокаин

Париз, 1 мај 2024 (МИА) – Вкупно 1,8 тони кокаин е запленет од чамец кај островот Сен Мартен во фран...

Извори: САД, Велика Британија и ЕУ вршат притисок врз ОАЕ да ги спроведат санкциите воведени против Русија

Извори: САД, Велика Британија и ЕУ вршат притисок врз ОАЕ да ги спроведат санкциите воведени против Русија

Абу Даби, 1 мај 2024 (МИА) – САД, Велика Британија и ЕУ вршат притисок врз Обединетите Арапски Емира...

Силјановска Давкова „за“, Пендаровски „против“ амнестија за 27 април

Силјановска Давкова „за“, Пендаровски „против“ амнестија за 27 април

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател Гордана Силјановска Давкова нај...

Зеленски: Украина ги исполни сите обврски за почеток на преговори за влез во ЕУ

Зеленски: Украина ги исполни сите обврски за почеток на преговори за влез во ЕУ

Киев, 1 мај 2024 (МИА) – Украина веќе целосно го реализираше својот дел од обврските за да ги почне...

Image

Остани поврзан