• недела, 16 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 мај 2024 Скопје – Одбележување на 121 година од смртта на Гоце Делчев.

Џафери присуствуваше на настан со кој се одбележа основањето на Музичкиот ансамбл Тетово

Џафери присуствуваше на настан со кој се одбележа основањето на Музичкиот ансамбл Тетово

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Премиерот во техничката Влада Талат Џафери присуствуваше на настан с...

УЕФА го зголеми бројот на играчите за ЕП 2024

УЕФА го зголеми бројот на играчите за ЕП 2024

Нион, 3 мај 2024 (МИА) - УЕФА се согласи да го зголеми бројот на играчи од 23 на максимум 26 во прош...

Лејкерси го отпуштија тренерот

Лејкерси го отпуштија тренерот

Лос Анџелес, 3 мај 2024 (МИА) - Дарвин Хам доби отказ од тренерската функција во Лос Анџелес Лејкерс...

Баерн сега сака да го задржи Тухел

Баерн сега сака да го задржи Тухел

Минхен, 3 мај 2024 (МИА) - За прв пат, откако беше објавено дека Томас Тухел ќе го напушти Баерн Мин...

Ковачевски: СДСМ учи од грешките, но давањето поддршка на ВМРО-ДПМНЕ значи враќање кон минатото

Ковачевски: СДСМ учи од грешките, но давањето поддршка на ВМРО-ДПМНЕ значи враќање кон минатото

Кочани, 3 мај 2024 (МИА) – СДСМ ја прифати казната од граѓаните на првиот круг од претседателските и...

Работнички израмни во полуфиналната серија против Пелистер

Работнички израмни во полуфиналната серија против Пелистер

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Кошаркарите на Работнички израмнија 1:1 во полуфиналната серија со битолс...

ЦУК: Куче паднато во шахта остави без интернет дел од болницата „Филип Втори“ и поликлиниката „Букурешт“

ЦУК: Куче паднато во шахта остави без интернет дел од болницата „Филип Втори“ и поликлиниката „Букурешт“

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Куче кое паднало во шахта, изгризало оптички кабли на „Македонски телеком...

Битиќи: Први во регионот според слободата на медиумите

Битиќи: Први во регионот според слободата на медиумите

СООПШТЕНИЕ Скопје, 3 мај 2024  „Не смееме да ја изгубиме слобо...

Ковачевски: Одредени кадровски решенија и однесувањето на дел од коалиционите партнери во Владата влијаеја да имаме таков изборен резултат

Ковачевски: Одредени кадровски решенија и однесувањето на дел од коалиционите партнери во Владата влијаеја да имаме таков изборен резултат

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва изјави дека прелиминарната ана...

Зеленски: Украина се соочува со нова фаза на општа руска војна

Зеленски: Украина се соочува со нова фаза на општа руска војна

Киев, 3 мај 2024 (МИА) – Украина се соочува со „нова фаза“ на општа руска војна, изјави денеска прет...

Гебрејесус ги повика земјите да го финализираат договорот за пандемии

Гебрејесус ги повика земјите да го финализираат договорот за пандемии

Женева, 3 мај 2024 (МИА) – Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос А...

САД ги осудија кибер нападите во Европа, ја обвинија Русија

САД ги осудија кибер нападите во Европа, ја обвинија Русија

Вашингтон, 3 мај 2024 (МИА) – Американскиот Стејт департмент денеска ја осуди неодамнешната кампања...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

4 Мај 2024 Сува – Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербо...

Русија најави „разорна одмазда“ доколку Украина го нападне мостот на Крим

Русија најави „разорна одмазда“ доколку Украина го нападне мостот на Крим

Москва, 3 мај 2024 (МИА) – Русија предупреди дека ќе изврши „разорувачки одмазднички напад“ доколку...

Image

Остани поврзан