• четврток, 20 јуни 2024
Бигорски манастир со апел верниците да се воздржат од користење на мобилните за време на Пасхалната служба

Бигорски манастир со апел верниците да се воздржат од користење на мобилните за време на Пасхалната служба

Дебар, 4 мај 2024 (МИА) - Во пресрет на најсветите мигови на Христовото Воскресение и најголемата ра...

Во Бигорскиот манастир се очекува пристигнувањето на Благодатниот оган

Во Бигорскиот манастир се очекува пристигнувањето на Благодатниот оган

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) – Благодатниот оган се очекува на полноќ да пристигне во Б...

Тежок пораз на МЗТ за крај на сезоната во АБА 2 лигата

Тежок пораз на МЗТ за крај на сезоната во АБА 2 лигата

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Екипата на МЗТ Скопје доживеа пораз и во вториот полуфинален натпревар пр...

Почина поранешниот играч на Л.А.Лејкерс, Дариус Морис

Почина поранешниот играч на Л.А.Лејкерс, Дариус Морис

Лос Анџелес, 4 мај 2024 (МИА) - Поранешниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс, Д...

За Мурињо нема работа во Европа: Португалецот преговара со второлигаш од Саудиска Арабија

За Мурињо нема работа во Европа: Португалецот преговара со второлигаш од Саудиска Арабија

Ријад, 4 мај 2024 (МИА) - Откако Жозе Мурињо доби отказ од Рома, се појавија многу прашања каде еден...

Битиќи: Сплотеноста во европската идеја се протега многу подалеку од партиските и етничките разлики

Битиќи: Сплотеноста во европската идеја се протега многу подалеку од партиските и етничките разлики

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) – Потпретседателот на СДСМ и коносител на листата на кандидати за пратеници...

Верстапен победи во спринтот пред трката за Големата награда на Мајами

Верстапен победи во спринтот пред трката за Големата награда на Мајами

Мајами, 4 мај 2024 (МИА) - Холандскиот возач Макс Верстапен оствари удобна победа на Големата наград...

Мицкоски: Коалиција со ДУИ не е можна поради начинот на кој се обидуваат да ги освојат гласачите

Мицкоски: Коалиција со ДУИ не е можна поради начинот на кој се обидуваат да ги освојат гласачите

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека не е м...

Проданоски: Експресниот пат Градско-Прилеп ни од далеку не е готов

Проданоски: Експресниот пат Градско-Прилеп ни од далеку не е готов

Скопје, 4 мај 2024 Тука сме на лице место за да ги разобличиме лагите кои што СДСМ се обидув...

Реал Мадрид е шампион по рекорден 36-ти пат!

Реал Мадрид е шампион по рекорден 36-ти пат!

Мадрид, 4 мај 2024 (МИА) - Победата на Реал Мадрид од 3:0 над Кадиз во 34. коло од Ла Лига, што беше...

Интер би можел да го продаде Дамфрис

Интер би можел да го продаде Дамфрис

Милано, 4 мај 2024 (МИА) - Интер би можел да продаде еден од своите клучни играчи. Станува збор за Д...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

5 мај 2024 Париз - Кинескиот претседател Си Џинпинг пристигнува во Франција...

Садик Кан по трет пат стана градоначалник на Лондон

Садик Кан по трет пат стана градоначалник на Лондон

Лондон, 4 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Лондон,  Садик Кан победи на изборите во главниот...

Тен Хаг би можел да се врати во Баерн Минхен

Тен Хаг би можел да се врати во Баерн Минхен

Минхен, 4 мај 2024 (МИА) - Раководството на Баерн Минхен ги разгледува опциите за нов тренер на тимо...

Меси сака играч кој ќе му асистира во Интер

Меси сака играч кој ќе му асистира во Интер

Мајами, 4 мај 2024 (МИА) - Интер Мајами оствари контакт со второлигашот Реџина за трансфер на талент...

Image

Остани поврзан