• среда, 22 мај 2024
Нападите врз политичарите станаа секојдневие

Нападите врз политичарите станаа секојдневие

10 мај 2024 Дојче Веле Удари, плукања, закани... Продолжуваат н...

Двајца фаворити на изборите во Бугарија се на американската црна листа

Двајца фаворити на изборите во Бугарија се на американската црна листа

Софија, 8 мај 2024 (МИА) – Двајца носители на листа и фаворити на претстојните избори во Бугарија се...

Фон дер Лајен предупредува на ризик за демократијата по нападите врз политичарите

Фон дер Лајен предупредува на ризик за демократијата по нападите врз политичарите

Берлин, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска пови...

Пендаровски од Пробиштип: Да направиме длабок ветинг на сите судии и обвинители, но и на сите политичари

Пендаровски од Пробиштип: Да направиме длабок ветинг на сите судии и обвинители, но и на сите политичари

Пробиштип, 5 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски вечерва се о...

Ковачевски: Сметам дека ги исполнив ветувањата што ги дадов во моето експозе во Парламентот во јануари 2022

Ковачевски: Сметам дека ги исполнив ветувањата што ги дадов во моето експозе во Парламентот во јануари 2022

Скопје, 1 април 2024 (МИА) – Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски смета д...

Претреси во домовите на поранешни полски фунционери во рамките на истрагата за финансиски злоупотреби

Претреси во домовите на поранешни полски фунционери во рамките на истрагата за финансиски злоупотреби

Варшава, 27 март 2024 (МИА) – Припадници на полските специјални служби денеска повторно извршија пре...

Хибридните закани, заштитата на критичната инфраструктура и воената дипломатија на државата дел од завршна конференција на проектот „Неискористена експертиза“

Хибридните закани, заштитата на критичната инфраструктура и воената дипломатија на државата дел од завршна конференција на проектот „Неискористена екс...

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Завршната конференција и дебата на која ќе бидат претставени резулт...

ССНМ предупредува на внимателност во јавните настапи на политичарите

ССНМ предупредува на внимателност во јавните настапи на политичарите

Скопје, 20 февруари 2024  Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници ...

Истражување на „Метаморфозис“: Мнозинството граѓани сметаат дека политичарите и медиумите најмногу шират дезинформации

Истражување на „Метаморфозис“: Мнозинството граѓани сметаат дека политичарите и медиумите најмногу шират дезинформации

Скопје, 23 јануари 2024 (МИА) - Граѓаните се свесни дека дезинформациите претставуваат голем проблем...

Од самопромоција до слаба комуникација со граѓаните - политичките објави на социјалните медиуми со промашена цел

Од самопромоција до слаба комуникација со граѓаните - политичките објави на социјалните медиуми со промашена цел

Скопје, 14 јануари 2024 (МИА) - Од самопромоција преку дезинформации до...

Канадска Влада: Профилите на социјалните мрежи на многу политичари беа погодени од кинеска кампања за дезинформации

Канадска Влада: Профилите на социјалните мрежи на многу политичари беа погодени од кинеска кампања за дезинформации

Отава, 24 октомври 2023 (МИА) - Канадската Влада соопшти дека открила кинеска кампања за дезинформац...

Османи: Платите на политичарите се ниски, но треба да бидат последните на листата на граѓани кои треба да добијат зголемување

Османи: Платите на политичарите се ниски, но треба да бидат последните на листата на граѓани кои треба да добијат зголемување

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Потребно е зголемување на платите на политичарите бидејќи се ниски, а т...

Австриските политичари сè почесто добиваат закани

Австриските политичари сè почесто добиваат закани

Виена, 29 март 2022 (МИА) - Австриските политичари добиваат сè повеќе закани, поради што е зголемено ни...

Гардијан: Гебреисус и Мишел помеѓу метите на Пегаз

Гардијан: Гебреисус и Мишел помеѓу метите на Пегаз

Лондон, 21 јули 2021 (МИА) - Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса, пакистанскиот премиер Имран...

На Телеграм објавена листа на „германски политичари за отстрел“.

На Телеграм објавена листа на „германски политичари за отстрел“.

Берлин, 28 април 2021 (МИА) - Германската служба за кривични истраги (БКА) предупреди дека на социјална...

Image

Остани поврзан