• сабота, 15 јуни 2024
Тошковски: Две лица се приведени за убиството на лекарот во Железара

Тошковски: Две лица се приведени за убиството на лекарот во Железара

Скопје, 27 март 2024 (МИА) - Две лица се приведени во врска со убиството на лекарот во скопската нас...

Рикер: НАТО е безбедност и стабилност, а ЕУ може да обезбеди просперитет

Рикер: НАТО е безбедност и стабилност, а ЕУ може да обезбеди просперитет

Скопје, 27 март 2024 (МИА) - НАТО обезбедува безбедност и стабилност, а ЕУ може да обезбеди проспери...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 28 март 2024 Скопје - Претседателот...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

28 март 2024 Варшава - Состанок на владите на Полска и Украина.

Г7 ја разгледува можноста за намалување на горната граница на цената на руската нафта

Г7 ја разгледува можноста за намалување на горната граница на цената на руската нафта

Вашингтон, 27 март 2024 (МИА) - Групата седум индустриски најразвиени земји (Г7) ја разгледува можно...

Претставници на ДУИ одржаа работна средба со СКСЗМ

Претставници на ДУИ одржаа работна средба со СКСЗМ

27 март 2024 Претставниците на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи, министер за...

Медиуми: Начо и Васкез верни на Реал до лето 2025

Медиуми: Начо и Васкез верни на Реал до лето 2025

  Мадрид, 27 март 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ќе ги продолжи до...

Шпанските авиони исфрлија 26 тони пакети со хуманитарна помош во Појасот Газа

Шпанските авиони исфрлија 26 тони пакети со хуманитарна помош во Појасот Газа

Газа, 27 март 2024 (МИА) - Шпанските воени авиони денеска исфрлија 26 тони товар со хуманитарна помо...

Мицкоски: ЕУ треба да е јасна кон Македонија, направивме многу откажувања

Мицкоски: ЕУ треба да е јасна кон Македонија, направивме многу откажувања

Скопје, 27 март 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Националн...

Иван Тони главна трансфер цел на Манчестер јунајтед

Иван Тони главна трансфер цел на Манчестер јунајтед

  Лондон, 27 март 2024 (МИА) – Напаѓачот на Брентфорд, Иван Тони би можел од следната с...

Нетанјаху се предомисли и бара средба со САД, откако ја откажа претходната

Нетанјаху се предомисли и бара средба со САД, откако ја откажа претходната

Тел Авив, 27 март 2024 (МИА) - Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и соопштил на Бел...

Албанските иселеници минатата година дома испратиле 930 милиони евра или 100 милиони повеќе од претходната

Албанските иселеници минатата година дома испратиле 930 милиони евра или 100 милиони повеќе од претходната

Тирана, 27 март 2024 (МИА) - Минатата година албанските иселеници, на своите најблиски во татковинат...

Планинарскиот клуб Љуботен од Тетово одбележа 99 години постоење со тура до Лешница

Планинарскиот клуб Љуботен од Тетово одбележа 99 години постоење со тура до Лешница

Тетово, 27 март 2024 (МИА) - По повод 99 годишнината на планинарски Клуб „Љуботен“, во неделата се р...

Шеф на чешката разузнавачка служба: Безбедносната ситуација во Европа е најлоша од Втората светска војна

Шеф на чешката разузнавачка служба: Безбедносната ситуација во Европа е најлоша од Втората светска војна

Прага, 27 март 2024 (МИА) - Сегашната ситуација во Европа е најлоша од Втората светска војна, изјави...

Канада забележа најбрз раст на населението во последните 66 години

Канада забележа најбрз раст на населението во последните 66 години

Отава, 27 март 2024 (МИА) - Населението на Канада се зголеми минатата година за 3,2 отсто во споредб...

Image

Остани поврзан