• сабота, 18 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 април 2024 Скопје - Почнуваат акт...

Просечната нето плата во февруари 39 276 денари

Просечната нето плата во февруари 39 276 денари

Скопје, 23 април 204 (МИА) -  Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во февруари г...

Пицула: Чекалницата за прием на нови членки е целосно полна, мора да поработиме на проширувањето 

Пицула: Чекалницата за прием на нови членки е целосно полна, мора да поработиме на проширувањето 

Брисел, 23 април 2024 (МИА) - Секогаш го поттикнуваме проширувањето и веруваме дека приемот на земји...

Во Делчево гласаа 144 болни и изненоштени лица

Во Делчево гласаа 144 болни и изненоштени лица

Делчево, 23 април 2024 (МИА) - Од вкупно 160 болни и изненоштени лица со право на глас, во текот на...

Пентагон подготвен да испрати милијарда долари воена помош за Украина откако законот ќе помине во Сенатот

Пентагон подготвен да испрати милијарда долари воена помош за Украина откако законот ќе помине во Сенатот

Вашингтон, 23 април 2024 (МИА) - Пентагон е подготвен брзо да испрати пакет воена помош од милијарда...

ДИК: Заврши гласањето во казнените установи,  на болните и раселените, во дијаспората се уште се гласа

ДИК: Заврши гласањето во казнените установи, на болните и раселените, во дијаспората се уште се гласа

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Вкупно 14-те гласачки места во казнено поправни установи каде своето г...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 април 2024   Берлин - Средба на германскиот канцелар Олаф Ш...

Со низа активности во Делчево, Пехчево и Берово одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право

Со низа активности во Делчево, Пехчево и Берово одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право

Делчево, 23 април 2024 (МИА) - Библиотеките од Делчево, Берово и Пехчево со низа активности го одбел...

Во Крива Паланка гласале 224 болни лица, во Ранковце 41

Во Крива Паланка гласале 224 болни лица, во Ранковце 41

Крива Паланка, 23 април 2024 (МИА) - Од пријавените 238 изнемоштени и болни лица во Општина Крива Па...

Сунак и Туск: Дојде време Европа да се вооружи на координиран начин

Сунак и Туск: Дојде време Европа да се вооружи на координиран начин

Варшава, 23 април 2024 (МИА) - Премиерите на Велика Британија и Полска, Риши Сунак и Доналд Туск ден...

Ликовна изложба на дела од уметникот Владимир Георгиевски во Делчево

Ликовна изложба на дела од уметникот Владимир Георгиевски во Делчево

Делчево, 23 април 2024 (МИА) - Во фоајето на Спомен дом АСНОМ во Делчево од денеска е отворена излож...

Израелската армија негира дека ги закопала телата на Палестинците во масовни гробници во болница во Газа

Израелската армија негира дека ги закопала телата на Палестинците во масовни гробници во болница во Газа

Ерусалим, 23 април 2024 (МИА) - Израелската армија денеска ги отфрли обвинувањата дека ги закопала т...

Даштевски: Гласањето помина мирно, излезноста во дијаспората до 17 часот околу 50 отсто

Даштевски: Гласањето помина мирно, излезноста во дијаспората до 17 часот околу 50 отсто

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевск...

Пропалестински протести низ повеќе универзитети во САД по масовните апсења во Колумбија

Пропалестински протести низ повеќе универзитети во САД по масовните апсења во Колумбија

Вашингтон, 23 април 2024 (МИА) - Во универзитетските кампуси во САД деновиве е тензична атмосфера по...

Сунак: Велика Британија ќе ја доведе својата одбранбена индустрија на воена основа

Сунак: Велика Британија ќе ја доведе својата одбранбена индустрија на воена основа

Варшава, 23 април 2024 (МИА) - Британскиот премиер Риши Сунак денеска за време на посетата на полски...

Image

Остани поврзан