• сабота, 18 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 април 2024  Приштина - Техничкиот премиер Талат Џафери ќе се обрати...

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека вечерва од 21 часот...

Пендаровски: Ќе останам истиот претседател, на сите што живеат во Македонија

Пендаровски: Ќе останам истиот претседател, на сите што живеат во Македонија

Куманово, 14 април 2024 (МИА) - Куманово е град кој од 1941-ва до денес секогаш бил победник, град к...

Силјановска - Давкова: Легитимитетот на претседателот треба да извира од граѓаните

Силјановска - Давкова: Легитимитетот на претседателот треба да извира од граѓаните

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат Гордана Силјано...

Казнети 90 возачи  за пребрзо возење на подрачје на СВР Битола

Казнети 90 возачи  за пребрзо возење на подрачје на СВР Битола

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - На територија на СВР Битола денеска  ...

Хрватската полиција протера српски министер од Јасеновац 

Хрватската полиција протера српски министер од Јасеновац 

Белград, 14 април 2024 (МИА) - На министерот во Владата на Србија задолжен за односи со дијаспората, Ѓорѓе Милиќевиќ...

Ванковска: Сакам да бидам претседател на сите граѓани, нема веќе делење

Ванковска: Сакам да бидам претседател на сите граѓани, нема веќе делење

Кавадарци, 14 април 2024 (МИА) - Мојата противкандидатка е постојано фа...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 април 2024  Стразбур – Почнува пролетната седница на Парламентарнот...

За 24 часа пролонгирана конечната одлука за одговорот на Израел на нападот од Иран

За 24 часа пролонгирана конечната одлука за одговорот на Израел на нападот од Иран

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) - По повеќечасовниот состанок на израелскиот воен кабинет не е до...

Без вода утре дел од Општина Карпош

Без вода утре дел од Општина Карпош

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Без  вода утре од 8:00 часот ќе бида...

Натпреварот меѓу Удинезе и Рома прекинат, колабираше Н’Дика

Натпреварот меѓу Удинезе и Рома прекинат, колабираше Н’Дика

Удине, 14 април 2024 (МИА) - Натпреварот меѓу Удинезе и Рома од 32. коло во италијанската Серија А е...

Пендаровски од Крива Паланка: Ако ни ја дадете довербата, државата ќе продолжи сигурно кон Европа

Пендаровски од Крива Паланка: Ако ни ја дадете довербата, државата ќе продолжи сигурно кон Европа

Крива Паланка, 14 април 2024 (МИА) - Заедно со СДСМ во изминатите седум години ја водевме земја...

Рабио: Сакам да го видам Јувентус во ЛШ, дури и ако не сум во тимот следната сезона

Рабио: Сакам да го видам Јувентус во ЛШ, дури и ако не сум во тимот следната сезона

Торино, 14 април 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Адриен Рабио одговори на праша...

Османи: Можам да ги заокружам најважните интегративни процеси за државата

Османи: Можам да ги заокружам најважните интегративни процеси за државата

Прилеп, 14 април 2024 (МИА) - Како министер за надворешни работи у...

Хагари: Израел има и дефанзивни и офанзивни планови

Хагари: Израел има и дефанзивни и офанзивни планови

Тел Авив, 14 декември 2024 (МИА) – Имаме дефанзивни и офанзивни планови, но не можам да кажам ништо...

Image

Остани поврзан