• среда, 15 мај 2024

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека вечерва од 21 часот без вода се дел од корисниците на улицата „Коце Металец“ зграда број 1В, 1Д и бр.3. 

Причина за прекинот е дефект на водоводната цевка Ф100 мм кој настана по рушење на потпорен ѕид.

Поради непристапност до дефектот, санирањето ќе биде утре во 08:00 часот. мч/мд/

фото: МИА архива

Остани поврзан