• понеделник, 17 јуни 2024
Прекинато водоснабдување за корисниците од неколку улици во Кисела Вода

Прекинато водоснабдување за корисниците од неколку улици во Кисела Вода

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Прекинато водоснабдување  денеска од 8.30 часот ќе имаат корисници...

Блинкен: Некои од барањата на Хамас за прекин на огнот се остварливи, некои не се

Блинкен: Некои од барањата на Хамас за прекин на огнот се остварливи, некои не се

Доха, 12 јуни 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека милитан...

Прекин во водоснабдувањето за корисниците на високата зона од населба Автокоманда поради уличен дефект

Прекин во водоснабдувањето за корисниците на високата зона од населба Автокоманда поради уличен дефект

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на високата зона...

Гутереш повика на прекин на непријателствата долж линијата на разграничување меѓу Израел и Либан

Гутереш повика на прекин на непријателствата долж линијата на разграничување меѓу Израел и Либан

Њујорк, 7 јуни 2024 (МИА) - Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш апелираше за прекин на непри...

Навивачите на Партизан го прекинаа финалето, Црвена ѕвезда пред одбрана на титулата

Навивачите на Партизан го прекинаа финалето, Црвена ѕвезда пред одбрана на титулата

  Белград, 6 јуни 2024 (МИА) – Директорот на кошаркарската лига на Србија, Александар Г...

Во прекин сообраќајот на патот Василево - село Градошорци поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Василево - село Градошорци поради сообраќајка

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Василево-с.Градошорци од 18:15 часот е...

Без вода корисниците од улицата „Тиранска“

Без вода корисниците од улицата „Тиранска“

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од улицата „Тиранс...

Во Словачка по атентатот на премиерот, повици за прекин на говорот на омраза

Во Словачка по атентатот на премиерот, повици за прекин на говорот на омраза

Братислава, 16 мај 2024 (МИА) - Властите на Словачка, која е во шок по обидот за атентат врз премиер...

Синдикатот на провестни работници во Србија в четврток ја прекинува работата во сите училиштата поради загрозена безбедност

Синдикатот на провестни работници во Србија в четврток ја прекинува работата во сите училиштата поради загрозена безбедност

Белград, 14 мај 2024 (МИА) - Самостојниот синдикат на просветните работници на Србија (НСПРС) в четв...

САД ја прекинаа испораката на бомби за Израел поради најавената офанзива на Рафа 

САД ја прекинаа испораката на бомби за Израел поради најавената офанзива на Рафа 

Вашингтон, 8 мај 2024 (МИА) - Американските власти минатата недела одложија пратка бомби за Израел,...

Во прекин сообраќајот на патот Радовиш-Штип поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Радовиш-Штип поради сообраќајка

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, во близина на „Алкопласт...

Полските земјоделци ја прекинаа повечемесечната блокада на границата со Украина

Полските земјоделци ја прекинаа повечемесечната блокада на границата со Украина

Варшава, 29 април 2024 (МИА) - Полските земјоделци денеска ја прекинаа повеќемесечната блокада на гр...

Хамас предлага едногодишен прекин на огнот во Газа

Хамас предлага едногодишен прекин на огнот во Газа

Kaиро, 25 април 2024 (МИА) - Египетските власти му доставија на Израел предлог изготвен од Хамас, со...

Привремен прекин на телефонската линија 911 во неколку американски држави

Привремен прекин на телефонската линија 911 во неколку американски држави

Пиер, 18 април 2024 (МИА) - Прекин на телефонската линија 911 синоќа имало во најмалку четири америк...

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека вечерва од 21 часот...

Image

Остани поврзан