• сабота, 18 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 април 2024  Скопје - Презентација на 25-то издание на Редовниот пол...

Силјановска Давкова: Стручноста и компетноста можат да ја извадат земјата од хаос

Силјановска Давкова: Стручноста и компетноста можат да ја извадат земјата од хаос

Струмица, 10 април 2024 (МИА) - Стручноста и компетенноста можат да ја извадат земјата од хаосот, ан...

ЛШ: Барселона го освои „Парк де Пренс“, Атлетико подобар од Борусија Дортмунд

ЛШ: Барселона го освои „Парк де Пренс“, Атлетико подобар од Борусија Дортмунд

Париз, 10 април 2024 (МИА) - Барселона забележа вредна победа од 3:2 над Пари Сен Жермен во првиот ч...

Ванковска: Да не бидеме потстанари во сопствената татковина

Ванковска: Да не бидеме потстанари во сопствената татковина

10 април 2024  -Да не бидеме потстанари во сопствената татковина. Да си ја вратиме Маке...

Мицкоски: На дебата со Пендаровски ќе одам кога ќе биде претседател на СДСМ

Мицкоски: На дебата со Пендаровски ќе одам кога ќе биде претседател на СДСМ

Струмица, 10 април 2024 (МИА) - Откако имав дуел со Ковачевски и потоа не знаеше каде е вратата во „...

Пендаровски: Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, да си набави џи-пи-ес за Силјановска Давкова 

Пендаровски: Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, да си набави џи-пи-ес за Силјановска Давкова 

Кавадарци, 10 април 2024 (МИА) -  Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, ќе нема потреба од вт...

Локализиран пожарот во пехчевско Негрево

Локализиран пожарот во пехчевско Негрево

Пехчево, 10 април 2024 (МИА) - Пожарот што попладнево избувна во атарот на пехчевското село Негрево,...

Димитриевски: На Македонија и е потребен претседател кој ќе обединува

Димитриевски: На Македонија и е потребен претседател кој ќе обединува

Штип, 10 април 2024(МИА) – Ние ќе водиме позитивна кампања, ќе работиме на обединување на македонски...

Спасовски со младите од Куманово: Пендаровски е единствен кандидат кој го застапува европскиот концепт

Спасовски со младите од Куманово: Пендаровски е единствен кандидат кој го застапува европскиот концепт

Скопје, 10 април 2024  Носителот на Изборната единица 2 од СДСМ и Коалицијата за европс...

Ливерпул уште посилен влегува во крајот на сезоната: Жота, Трент и Алисон се вратија на тренинзите

Ливерпул уште посилен влегува во крајот на сезоната: Жота, Трент и Алисон се вратија на тренинзите

Ливерпул, 10 април 2024 (МИА) - Фудбалерите на Ливерпул во следните месец и половина ќе се борат за...

Имобиле сака да остане во Лацио

Имобиле сака да остане во Лацио

Рим, 10 април 2024 (МИА) - Агентот на напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле - Алесандро Моџи одговараше н...

Алвеш останува на слобода

Алвеш останува на слобода

Барселона, 10 април 2024 (МИА) - Поранешниот репрезентативец на Барселона и Бразил, Дани Алвеш ќе ос...

Ѓоковиќ: Олимписките игри ми се приоритет, сакам да го играм најдобриот тенис во лето

Ѓоковиќ: Олимписките игри ми се приоритет, сакам да го играм најдобриот тенис во лето

Монте Карло, 10 април 2024 (МИА) - Не е тајна дека најголемата желба на светскиот број 1, Новак Ѓоко...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 април 2024 - Светски ден за борба против Паркинсоновата болест Братислава...

Челси размислува за летни трансфери - 11 играчи пред заминување

Челси размислува за летни трансфери - 11 играчи пред заминување

Лондон, 10 април 2024 (МИА) - Челси почна да размислува за летни трансфери. Клубот идентификуваше ду...

Image

Остани поврзан