• недела, 19 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 јуни 2023  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе г...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

14 јуни 2023  Стразбур - Претседателката на Косово, Вјоса Османи ќе се...

Зечевиќ: Ја охрабрувам ВМРО-ДПМНЕ да остане на ставот, да застанеме рамо до рамо за европска иднина

Зечевиќ: Ја охрабрувам ВМРО-ДПМНЕ да остане на ставот, да застанеме рамо до рамо за европска иднина

 Скопје, 13 јуни 2023 (МИА) - Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ денеска од Гостивар, в...

Рама: Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница

Рама: Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница

Тирана, 13 јуни 2023 (МИА) – Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница, констат...

Трамп не се чувствува виновен

Трамп не се чувствува виновен

Вашингтон, 13 јуни 2023 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска пред судот...

Путин: Русија планира да го напушти Договорот за извоз на украинското жито

Путин: Русија планира да го напушти Договорот за извоз на украинското жито

Москва, 13 јуни 2023 (МИА) – Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска изјави дека Москва разм...

Курти го налути Рама, па тој ја откажа заедничката владина седница

Курти го налути Рама, па тој ја откажа заедничката владина седница

Тирана, 13 јуни 2023 (МИА) – Албанскиот премиер Еди Рама вечерва на вонредна прес-конференција соопш...

Повторно уапсен поранешниот американски претседател Трамп

Повторно уапсен поранешниот американски претседател Трамп

Вашингтон, 13 јуни 2023 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска пристигна п...

Вучиќ: Курти со апсењето на Србинот се обидува да предизвика војна

Вучиќ: Курти со апсењето на Србинот се обидува да предизвика војна

Белград, 13 јуни 2023 (МИА) - Единствена тема на разговор на српскиот претседател Александар Вучиќ в...

Нова британска воена помош за Украина

Нова британска воена помош за Украина

Лондон, 13 јуни 2023 (МИА) - Владата на Велика Британија најави нов пакет помош за Украина. Како што...

Прерано е да се врати ДДВ-то за струјата од 10 на 18 проценти, смета Бислимоски

Прерано е да се врати ДДВ-то за струјата од 10 на 18 проценти, смета Бислимоски

Скопје, 13 јуни 2023 (МИА) - Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бисли...

Без вода дел од Центар

Без вода дел од Центар

Скопје, 13 јуни 2023 (МИА) - Поради уличен дефект на водововодната мрежа кај студентскиот дом „Кузма...

Бислимоски: Цената на струјата не треба да се зголеми

Бислимоски: Цената на струјата не треба да се зголеми

Скопје, 13 јуни 2023 (МИА) -  Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко...

Резолуција во Конгресот за ослободување на новинарот Иван Гершкович, во Москва задржан уште еден Американец 

Резолуција во Конгресот за ослободување на новинарот Иван Гершкович, во Москва задржан уште еден Американец 

Вашингтон, 13 јуни 2023 (МИА) - Претседателот на Комисијата за надворешна политика при Претставнички...

Наскоро идентификациски број за Отворен Балкан за граѓаните на Северна Македонија

Наскоро идентификациски број за Отворен Балкан за граѓаните на Северна Македонија

Скопје, 13 јуни 2023 (МИА) - Владата денеска ја разгледа и усвои Информацијата за статусот на проект...

Image

Остани поврзан