• понеделник, 04 март 2024

Без вода дел од Центар

Без вода дел од Центар

Скопје, 13 јуни 2023 (МИА) - Поради уличен дефект на водововодната мрежа кај студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“, без вода од 20 часот се корисниците на потегот од бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ крстосница со бул.„Св.Климент Охридски“ до „Кирил и Методиј“.

Прекинот ќе трае до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација - Скопје.

 

 

Остани поврзан