• недела, 01 октомври 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 10 јуни 2023 Ск...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да каже кој од нашите два предлога е прифатлив пред каков било друг чекор

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да каже кој од нашите два предлога е прифатлив пред каков било друг чекор

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) - Клучното прашање на кое Ковачевски треба да одговори и без кое нема прод...

ЦО на СДСМ одлучи да формира работна група за разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени (ДПЛ)

ЦО на СДСМ одлучи да формира работна група за разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени (ДПЛ)

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) - Централниот одбор на СДСМ вечерва донесе одлука за формирање работна гру...

Чадот од Канада стигна до Европа, се чувствува во Норвешка

Чадот од Канада стигна до Европа, се чувствува во Норвешка

Осло, 9 јуни 2023 (МИА) – Чадот кој се појави поради големиот број шумски пожари во Канада и кој веќ...

Сообраќајот кон Делчево се пренасочува преку Берово - Смојмирово - Виница поради пукнатини на магистралата А3

Сообраќајот кон Делчево се пренасочува преку Берово - Смојмирово - Виница поради пукнатини на магистралата А3

Делчево, 9 јуни 2023 (МИА) - Поради пукнатини на магистралата А3, која...

Во Истанбул запленети милијарда фалсификувани долари

Во Истанбул запленети милијарда фалсификувани долари

Истанбул, 9 јуни 2023 (МИА) – Турските безбедносни сили заплениле една милијарда долари фалсификуван...

Мицкоски од Охрид: СДСМ е развластена, ДУИ детронизирана

Мицкоски од Охрид: СДСМ е развластена, ДУИ детронизирана

Охрид, 9 јуни 2023 (МИА) - Само со преодна Влада може да обезбедиме национално единство и доверба ка...

СДСМ формираше работна група за разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени

СДСМ формираше работна група за разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) -  Централниот одбор на СДСМ вечерва донесе одлука за формирање работ...

Изјава по Централниот одбор на СДСМ (во живо)

Изјава по Централниот одбор на СДСМ (во живо)

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) -  Изјава на портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска по седницата на Ц...

Стано: ЕУ го цени придонесот на Албанија, но за ЗСО само во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина

Стано: ЕУ го цени придонесот на Албанија, но за ЗСО само во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина

Белград, 9 јуни 2023 (МИА) – Во однос на нацрт-текстот за формирање на Заедница на општини со српско...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

10 јуни Вашингтон - Говор на поранешниот американски претседател Доналд Тра...

Во прекин сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево - Македонска Каменица

Во прекин сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево - Македонска Каменица

Делчево, 9 јуни 2023 (МИА) - Во прекин е сообраќајот на регионалниот па...

ДОМ, ЛДП и ДПТ : Има волја да се донесат уставните измени, почетокот е за поздравување

ДОМ, ЛДП и ДПТ : Има волја да се донесат уставните измени, почетокот е за поздравување

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) – Поместувањата што ги гледаме деновиве укажуваат дека има волја да се дон...

Наби Кеита се сели од Ливерпул во Вердер Бремен

Наби Кеита се сели од Ливерпул во Вердер Бремен

Берлин, 9 јуни 2023 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Наби Кеита, кому му завршува дог...

Во Белград одржан шестиот протест „Србија против насилството“ со најава за радикализација на следниот

Во Белград одржан шестиот протест „Србија против насилството“ со најава за радикализација на следниот

Белград, 9 јуни 2023 (МИА) – Во Белград се одржа шестиот масовен протест „Србија против насилството“...

Image

Остани поврзан