• четврток, 23 ноември 2023

Изјава по Централниот одбор на СДСМ (во живо)

Изјава по Централниот одбор на СДСМ (во живо)

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) -  Изјава на портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска по седницата на Централниот и Извршниот одбор на СДСМ, кои заседаваа за начинот и формата со кои понатаму ќе продолжат преговорите со опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по новите околности на политичката сцена од завчерашната средба на лидерите на двете партии, Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски.

Остани поврзан