• недела, 01 октомври 2023
Вест Хем ја победи Фиорентина и ја освои Конференциската лига

Вест Хем ја победи Фиорентина и ја освои Конференциската лига

Прага, 7 јуни 2023 (МИА) - Вест Хем вечерва во Прага ја победи Фиорентина со 2:1 во финалето на Конф...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 8 јуни 2023 Скопје – Претседателот...

Стотици шумски пожари вон контрола во Канада

Стотици шумски пожари вон контрола во Канада

Отава, 7 јуни 2023 (МИА) – Стотици шумски пожари и денеска продолжуваат да беснеат низ Канада, закан...

Споменикот на Никола Калфа  ги пречекува посетителите на Fish City во Малиќ

Споменикот на Никола Калфа ги пречекува посетителите на Fish City во Малиќ

Дебар, јуни 2023 (МИА) - Споменикот на Македонецот Никола Калфа гордо ги пречекува посетителите на „...

САД: Издадено предупредување за 55 милиони луѓе поради загаден воздух

САД: Издадено предупредување за 55 милиони луѓе поради загаден воздух

Њујорк, 7 јуни 2023 (МИА) – Загадувањето од шумските пожари кои беснеат низ Канада со недели зафатиј...

Макрон го осуди нападот врз браната во Украина вети дека Франција ќе испрати помош

Макрон го осуди нападот врз браната во Украина вети дека Франција ќе испрати помош

Париз, 7 јуни 2023 (МИА) – Францускиот претседател Емануел Макрон остро го критикуваше уништувањето на браната Каховк...

СДСМ на средби со граѓаните: Добро е што опозицијата не е против уставните измени

СДСМ на средби со граѓаните: Добро е што опозицијата не е против уставните измени

Скопје, 7 јуни 2023 (МИА) - СДСМ денеска, во рамки на теренските активности „Рамо до рамо до победа“...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

8 Јуни 2023 Луксембург – Состанок на министрите за внатрешни работи на Евро...

Општина Битола и Таскфорс БПО ДОО со заеднички влог во КК „Пелистер“

Општина Битола и Таскфорс БПО ДОО со заеднички влог во КК „Пелистер“

Битола, 7 јуни 2023 (МИА) - Кошаркарскиот клуб Пелистер чиј сопственик е Општина Битола, во нареднит...

Вучиќ: Јасно е дека ќе имаме предвремени парламентарни избори, Брнабиќ-мојата оставка е на маса, изборите се излез од кризата

Вучиќ: Јасно е дека ќе имаме предвремени парламентарни избори, Брнабиќ-мојата оставка е на маса, изборите се излез од кризата

Белград, 7 јуни 2023 (МИА) – Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ во вечерашното обраќање...

Абдиџику: На Косово моментно му се потребни сите негови пријатели

Абдиџику: На Косово моментно му се потребни сите негови пријатели

Приштина, 7 јуни 2023 (МИА) – Лидерот на опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Љумир Абдиџику на денешната...

Едукативно предавање на тема „Физичка активност и дијабетес“ во Делчево

Едукативно предавање на тема „Физичка активност и дијабетес“ во Делчево

Делчево, 7 јуни 2023 (МИА) - Во организација на здружението на дијабетичари од Делчево и Македонска...

Зеленски и Макрон разговарале за ситуацијата во Херсон

Зеленски и Макрон разговарале за ситуацијата во Херсон

Киев, 7 јуни 2023 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти дека денеска имал телефонски разговор со...

Операцијата на папата заврши без компликации

Операцијата на папата заврши без компликации

Ватикан, 7 јуни 2023 (МИА) – Операцијата на папата Франциск, извршена под општа анестезија, заврши без компликации, с...

Бегај порачува дека насилството не треба да биде опција, туку дијалогот за надминување на тензиите на Косово

Бегај порачува дека насилството не треба да биде опција, туку дијалогот за надминување на тензиите на Косово

Тирана, 7 јуни 2023 (МИА) – Албанскиот претседател Бајрам Бегај коментирајќи ги последните случувања на северот на Ко...

Image

Остани поврзан