• четврток, 28 септември 2023

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

8 Јуни 2023

Луксембург – Состанок на министрите за внатрешни работи на Европската унија.

Рим – Германскиот канцелар Олаф Шолц во посета на Италија.

Вашингтон – Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе го прими британскиот премиер Риши Сунак.

Тел Авив – Парада на гордоста во Израел.

Остани поврзан