• среда, 04 октомври 2023
СДСМ рамо до рамо со граѓаните на Струга, Кичево, Вевчани и Центар Жупа

СДСМ рамо до рамо со граѓаните на Струга, Кичево, Вевчани и Центар Жупа

Скопје, 8 април 2023

Сообраќајка на патот Кавадарци - Ресава, двајца со потешки повреди  

Сообраќајка на патот Кавадарци - Ресава, двајца со потешки повреди  

Кавадарци, 8 април 2023 (МИА) - Во сообраќајка вечерва  на патот Кавадарци - Ресав...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

9 април 2023 Скопје - Социјално ангажирани перформативни уметнички акции.

Герасимовски: Да ги заштитиме општинските средства, помалку да се размислува дали да се почне дивоградба

Герасимовски: Да ги заштитиме општинските средства, помалку да се размислува дали да се почне дивоградба

8 април 2023 „Ме радува тоа што Иницијативата за конфискација на дивоградби побуди голем ин...

Македонските ракометарки поразени од Украина во првиот дуел од бараж пресметката за СП

Македонските ракометарки поразени од Украина во првиот дуел од бараж пресметката за СП

Скопје, 8 април 2023 (МИА) – Македо...

СДСМ рамо до рамо со граѓаните на Охрид,  Дебарца, Дебар и Македонски Брод

СДСМ рамо до рамо со граѓаните на Охрид, Дебарца, Дебар и Македонски Брод

8 април 2023    Денеска, во рамки на интензивните теренск...

Свечена седница во Гостивар по повод Меѓународниот ден на Ромите

Свечена седница во Гостивар по повод Меѓународниот ден на Ромите

Гостивар, 8 април 2023 (МИА) – Со свечена седница на гостиварскиот ромски еснаф и во присуство на пр...

Во Крива Паланка одржано Државно карате првенство за деца од 10 до 13 години

Во Крива Паланка одржано Државно карате првенство за деца од 10 до 13 години

Крива Паланка, 8 април 2023 (МИА) - Во спортската сала "Бранители 2001" во Крива Паланка денес се од...

Џејмс Рубин доаѓа во Скопје да изрази поддршка за борбата против дезинформациите

Џејмс Рубин доаѓа во Скопје да изрази поддршка за борбата против дезинформациите

Скопје, 8 април 2...

Левица: Подобрување на социјалниот статус на Ромите, дискриминацијата да биде надмината

Левица: Подобрување на социјалниот статус на Ромите, дискриминацијата да биде надмината

8 април 2023 Политичката партија Левица упатува искрени честитки по повод 8 Април - Меѓунаро...

Скариоло главен претендент за тренерската позиција на Реал Мадрид

Скариоло главен претендент за тренерската позиција на Реал Мадрид

Мадрид, 8 април 2023 (МИА) - Серхио...

Во Кичево лазарова поворка и настап на хорот „Козма Пречистански

Во Кичево лазарова поворка и настап на хорот „Козма Пречистански"

Дебар, 8 април 2023 (МИА) - Во Кичево претпла...

ДС:  Ромите да бидат интегрирани во општеството и да ги имаат сите можности за напредок

ДС: Ромите да бидат интегрирани во општеството и да ги имаат сите можности за напредок

8 април 2023  Демократски...

Приведени крадци во Кривопаланечко, одзеле дрва и други предмети

Приведени крадци во Кривопаланечко, одзеле дрва и други предмети

Скопје, 8 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Крива Пала...

На Лазаровден, во Ловеч почнува традиционалното Народно собрание за народна уметност

На Лазаровден, во Ловеч почнува традиционалното Народно собрание за народна уметност

Ловеч, 8 април 2023 (МИА/БТА) – На Лазаровден во Ловеч се отвора традиционалното Н...

Image

Остани поврзан