• четврток, 23 мај 2024
Пендаровски: Надолната линија во етаблирање на правната држава трае 30 години

Пендаровски: Надолната линија во етаблирање на правната држава трае 30 години

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски смета дека...

ММФ одобри финансиски пакет од 15,6 милијарди долари за Украина

ММФ одобри финансиски пакет од 15,6 милијарди долари за Украина

Њујорк, 31 март 2023 (МИА) - Извршниот одбор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одобри четиригоди...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

Одлуката на Уставниот суд за платите на функционерите е поразувачка, смета Пендаровски

Одлуката на Уставниот суд за платите на функционерите е поразувачка, смета Пендаровски

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразувачка. Би сакал да ј...

Важен триумф на МЗТ Скопје Аеродром над Задар во битката за опстанок во АБА лигата

Важен триумф на МЗТ Скопје Аеродром над Задар во битката за опстанок во АБА лигата

Скопје, 31 март 2023 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги задржаа...

Весникот Волстрит журнал повика рускиот амбасадор и сите руски новинари да бидат протерани од САД

Весникот Волстрит журнал повика рускиот амбасадор и сите руски новинари да бидат протерани од САД

Вашингтон, 3

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

1 април 2023    Њујорк - Русија го презема ротирачкото пр...

Пендаровски: Промената на Уставот треба да почне најдоцна следниот месец

Пендаровски: Промената на Уставот треба да почне најдоцна следниот месец

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Ако скратувањето на мојот мандат од неколку месеци и помогне на држават...

Костадиновска-Стојчевска:  Ќе најдеме стручен тим за да се мапираат дивоградбите во Струга

Костадиновска-Стојчевска: Ќе најдеме стручен тим за да се мапираат дивоградбите во Струга

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска вели дека докол...

Во Бразил уапсена банда која шверцувала 17 тони кокаин во Европа

Во Бразил уапсена банда која шверцувала 17 тони кокаин во Европа

Рио де Жанеиро, 31 март 2023 (МИА) - Бразилските и евро...

Ковачевски: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Ковачевски: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски, во интервју за српската...

Во метеж при рамазанско делење храна и пари во Пакистан загинати 11 жени и деца

Во метеж при рамазанско делење храна и пари во Пакистан загинати 11 жени и деца

Карачи, 31 март 2023 (МИА) - Најмалку 11 жени и деца се у...

Драмското студио „Летечка театарска трупа“ Тетово со подготовки и за премиера на приказната за „Пепелашка“

Драмското студио „Летечка театарска трупа“ Тетово со подготовки и за премиера на приказната за „Пепелашка“

Тетово 31 март 2023 (МИА) - Драмското студио „Летечка театарска трупа“-Тетово се подготува за премие...

Ковачевски: Скопје и Белград се без отворени прашања, за четири години направивме многу во духот на искреното добрососедство

Ковачевски: Скопје и Белград се без отворени прашања, за четири години направивме многу во духот на искреното добрососедство

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македон...

Сообраќајка на регионалниот пат Делчево - Пехчево

Сообраќајка на регионалниот пат Делчево - Пехчево

Делчево, 31 март 2023 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа кај месноста Попов Мост, отежнат е сообраќа...

Image

Остани поврзан