• четврток, 30 ноември 2023

Харис Сулејман

Последно најавување: Thursday, 30 November 2023, 04:41 pm

Ковачевски за Самитот на ОБСЕ: Ова е одлична можност за промоција на државата

Ковачевски за Самитот на ОБСЕ: Ова е одлична можност за промоција на државата

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Ова е одлична можност за промоција на државата, за понатамошно политичко етабл...

МВР: Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време, граѓаните да ги почитуваат термините

МВР: Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време, граѓанит...

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Пунктовите за фотографирање и издавање на лични документи утре и задутре ќе ра...

Јавниот превоз со изменет режим за неколку линии денеска до 12, утре автобусите ќе сообраќаат по зимен делничен ред, а во четврток по саботен возен ред

Јавниот превоз со изменет режим за неколку линии денеска до 12, утре автобусите ќе сообраќаат по зим...

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информира дека денеска од 9 до 12 часо...

Министерот Лога се сретна со претставници на Здружението на портали

Министерот Лога се сретна со претставници на Здружението на портали

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Министерот за правда Кренар Лога се сретна со претставници на Здружението на п...

Алтернатива, Беса и ДД ги почнаа активностите за Денот на албанското знаме

Алтернатива, Беса и ДД ги почнаа активностите за Денот на албанското знаме

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Со положување цвеќе пред споменикот на Скендербег во Старата скопска чаршија,...

Ганиу: Еден член ни следува по закон како опозиција, ДИК треба ова да го реши што побрзо

Ганиу: Еден член ни следува по закон како опозиција, ДИК треба ова да го реши што побрзо

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, во однос на избор на член од алб...

Лога: Верувам дека 8 мај ќе биде датум за двата изборни циклуса

Лога: Верувам дека 8 мај ќе биде датум за двата изборни циклуса

Скопје, 22 ноември 2023 (МИА) -  Претставници на владината коалиција остануваат на ставот за одржување ре...

Петровска: Продолжуваме со поддршката за Украина, во Северна Македонија реализирана првата обука на украински војници

Петровска: Продолжуваме со поддршката за Украина, во Северна Македонија реализирана првата обука на...

Скопје, 21 ноември 2023 (МИА) - Министерката за одбрана, Славјанка Петровска, вечерва во Тема на денот, во Дне...

Утрешниот Самит е признание за важноста на улогата што Северна Македонија ја игра во Алијансата, вели генералниот секретар на НАТО

Утрешниот Самит е признание за важноста на улогата што Северна Македонија ја игра во Алијансата, вел...

Скопје, 21 ноември 2023 (МИА) - Засега посетив партнерски земји, Босна и Херцеговина, Србија и секако Косово,...

Десет општини и три центри за развој на плански региони потпиша договори за финансирање техничка документација на проекти

Десет општини и три центри за развој на плански региони потпиша договори за финансирање техничка док...

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Десет општини и три центри за развој на планските региони денеска потпишаа дог...

Црвен крст одбележува Недела на стари лица

Црвен крст одбележува Недела на стари лица

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Црвен крст на Град Скопје го започнува одбележува...

Наутро студено, преку ден сончево и потопло, дожд од вторник

Наутро студено, преку ден сончево и потопло, дожд од вторник

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден сончево и потопло со мала...

Image