• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 јануари 2024 Скопје - Седница на собраниската Комисија за одбрана и без...

ВМРО-ДПМНЕ во февруари ќе преговара со партии за коалиција на изборите, за претседателскиот кандидат кругот се стеснува

ВМРО-ДПМНЕ во февруари ќе преговара со партии за коалиција на изборите, за претседателскиот кандидат кругот се стеснува

Скопје, 15 јануари 2024 (МИА) – Не сме со драга волја во техничката вла...

Лукаревска: Нема никаков ултиматум од поранешниот претседател на СДСМ кон актуелниот лидер на партијата

Лукаревска: Нема никаков ултиматум од поранешниот претседател на СДСМ кон актуелниот лидер на партијата

Скопје, 15 јануари 2024 (МИА) - Потпретседателката на СДСМ Сања Лукаревска ги демантираше информации...

МД „Илинден”-Тирана со остра осуда за инсистирањето на бугарскиот претседател Радев да се признаат непостоечки Бугари во Гора на Косово

МД „Илинден”-Тирана со остра осуда за инсистирањето на бугарскиот претседател Радев да се признаат непостоечки Бугари во Гора на Косово

Дебар, 15 јануари 2024 (МИА) - Македонското друштво "Илинден" - Тирана во вечерашната реакција „најо...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

16 јануари 2024 Стразбур - Претставување на програмата со активности на бел...

Тото Волф ги продолжи договорот со Мерцедес

Тото Волф ги продолжи договорот со Мерцедес

Лондон, 15 јануари 2024 (МИА) – Косопственикот и директор на Мерцедес, Тото Волф, објави денеска дек...

Швајцарија се согласи да биде домаќин на мировен самит за Украина

Швајцарија се согласи да биде домаќин на мировен самит за Украина

Берн, 15 јануари 2024 (МИА) – Владата на Швајцарија денеска соопшти дека се согласила со барањето на...

ЕП нема да ги набљудува претседателските избори во Азербејџан

ЕП нема да ги набљудува претседателските избори во Азербејџан

Стразбур, 15 јануари 2024 (МИА) – Европскиот парламент нема да ги набљудува претседателските избори...

Албанската опозиција го спречи претседателот Бегај да се обрати во Парламентот, мнозинството ги изгласа новите министри

Албанската опозиција го спречи претседателот Бегај да се обрати во Парламентот, мнозинството ги изгласа новите министри

Тирана, 15 јануари 2024 (МИА) - Новата година не ја смени стратегијата на опозициските демократи и н...

Гутереш апелира за хуманитарен прекин на огнот и ослободување на заложниците од Газа

Гутереш апелира за хуманитарен прекин на огнот и ослободување на заложниците од Газа

Њујорк, 15 јануари 2024 (МИА) – Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш денеска по...

Селекторот на Гана нападнат од навивач во хотел

Селекторот на Гана нападнат од навивач во хотел

Абиџан, 15 јануари 2024 (МИА) – Гневен навивач се обиде да го удри селекторот на фудбалската репрезе...

Хутите се заканија дека сите американски бродови ќе бидат нивна мета

Хутите се заканија дека сите американски бродови ќе бидат нивна мета

Сана, 15 јануари 2024 (МИА) – Портпаролот на Хутите, Насрулдин Амер најави дека ќе ги прошират своит...

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на Aвстралија Oпен и зошто нема реакција од нашите власти

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на Aвстралија Oпен и зошто нема реакција од нашите власти

15 јануари 2024 Македонската заедница во Австралија алармираше дека Македонското знаме е заб...

Линднер: Нема повеќе пари за субвенции

Линднер: Нема повеќе пари за субвенции

Берлин, 15 јануари 2024 (МИА) – Германскиот министер за финансии Кристијан Линднер денеска им се обр...

Пуштен на слобода израелскиот фудбалер на турска Анталија

Пуштен на слобода израелскиот фудбалер на турска Анталија

Анкара, 15 јануари 2024 (МИА) – Израелскиот фудбалер Сагив Јехезкел, кој настапува за турскиот првол...

Image

Остани поврзан