• понеделник, 24 јуни 2024
Груби: Има хистерија кон ДУИ, немаме никаква врска со упадот во М-НАВ

Груби: Има хистерија кон ДУИ, немаме никаква врска со упадот во М-НАВ

Скопје, 11 јануари 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за политички систем меѓу заедниците Ар...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 јануари 2024 Скопје - Премиерот на Ирска, Лео Варадкар во официјална пос...

Вучевски: Нема повредени пациенти или медицински персонал по пукањето пред тетовската болница

Вучевски: Нема повредени пациенти или медицински персонал по пукањето пред тетовската болница

Тетово, 11 јануари 2024 (МИА) – По пукањето пред Ургентниот центар во тетовската болница нема пријав...

Бурунди ја затвора границата со Руанда и ги депортира нејзините државјани, обвинувајќи ги за поддршка на бунтовниците

Бурунди ја затвора границата со Руанда и ги депортира нејзините државјани, обвинувајќи ги за поддршка на бунтовниците

Најроби, 11 јануари 2024 (МИА) – Министерот за внатрешни работи на Бурунди Мартин Нитеретсе денеска...

Ердоган: Израелците мислеа дека нема да одговориме, беа сериозно изненадени

Ердоган: Израелците мислеа дека нема да одговориме, беа сериозно изненадени

Анкара, 11 јануари 2024 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека притворањето на...

Украинските пратеници го вратија првиот нацрт закон за заострување на воената обврска

Украинските пратеници го вратија првиот нацрт закон за заострување на воената обврска

Киев, 11 јануари 2024 (МИА) – Украинските пратеници денеска го отфрлија првиот нацрт-закон со цел за...

ЕДП избра членови на Централното претседателство

ЕДП избра членови на Централното претседателство

Скопје, 11 јануари 2024 Европската Демократска Партија одржа седница на Централното собрание...

Најактивниот вулкан на Исланд е под надзор поради можна ерупција

Најактивниот вулкан на Исланд е под надзор поради можна ерупција

Рејкјавик, 11 јануари 2024 (МИА) – Моментално најактивниот вулкан на Исланд, Гримсвотн, од денеска е...

Мехмедовиќ: Основниот елемент на превенција против пертусис е вакцинацијата

Мехмедовиќ: Основниот елемент на превенција против пертусис е вакцинацијата

Скопје, 11 јануари 2024 (МИА) – Најефикасниот начин да спречиме ширење на пертусис (голема кашлица)...

МИА Најави – свет

МИА Најави – свет

12 Јануари 2024 Хаг – Во Меѓународниот суд на правдата продолжува расправат...

Објавен составот на новата француска влада на премиерот Габриел Атал

Објавен составот на новата француска влада на премиерот Габриел Атал

Париз, 11 јануари 2024 (МИА) – Во Франција денеска беше објавен составот на новата влада на премиеро...

Шумер: Ултрадесничарите од Претставничкиот дом можат да ги доведат САД до блокада

Шумер: Ултрадесничарите од Претставничкиот дом можат да ги доведат САД до блокада

Вашингтон, 11 јануари 2024 (МИА) - Чак Шумер, лидер на демократското мнозинство во Сенатот, изјави д...

САД го повикаа Иран веднаш да го ослободи запленетиот танкер

САД го повикаа Иран веднаш да го ослободи запленетиот танкер

Вашингтон, 11 јануари 2024 (МИА) – САД денеска го повикаа Иран веднаш да го ослободи запленетиот тан...

Голем интерес од Челзи за Дибала

Голем интерес од Челзи за Дибала

Лондон, 11 јануари 2024 (МИА) – Аргентинскиот Пауло Дибала е на излезна врата од Рома и кариерата би...

Рама ја проширува албанската Влада со уште едно министерство

Рама ја проширува албанската Влада со уште едно министерство

Тирана, 11 јануари 2024 (МИА) – Албанскиот премиер Еди Рама најави нова промена во владата, формирањ...

Image

Остани поврзан