• сабота, 22 јуни 2024
Повеќе од 50.000 жртви во земјотресот на турско-сириската граница

Повеќе од 50.000 жртви во земјотресот на турско-сириската граница

Истанбул/Дамаск, 24 февруари 2023 (МИА) -...

„Ги запозаваме ретките болести 2023“: Акутен трансверзален миелитис

„Ги запозаваме ретките болести 2023“: Акутен трансверзален миелитис

Акутен трансверзален миелитис/Acute transverse myelitis МКБ10: G...

Променливо облачно и релативно топло, температурата до 22 степени

Променливо облачно и релативно топло, температурата до 22 степени

Скопје, 25 февруари 2023 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло. Ќе ду...

Трет ден по ред ЕУ не можат да се договорат за десетиот пакет санкции кон Русија

Трет ден по ред ЕУ не можат да се договорат за десетиот пакет санкции кон Русија

Брисел, 24 февруари 2023 (МИА) -...

Првата дама на САД навести дека  Џо Бајден е подготвен за нова претседателска трка

Првата дама на САД навести дека Џо Бајден е подготвен за нова претседателска трка

Најроби, 24 февруари 2023 (МИА) ...

Албанската црква ја поздрави одлуката на Светиот синод на Вселенската патријаршија од мај 2022 година

Албанската црква ја поздрави одлуката на Светиот синод на Вселенската патријаршија од мај 2022 година

Дебар, 24 февруари 2023 (МИА) - На официјалната стра...

Агенцијата за млади и спорт ја призна Македонската традиционална таеквондо федерација

Агенцијата за млади и спорт ја призна Македонската традиционална таеквондо федерација

Охрид, 24 февру...

Собраниската дебата за реконструкција на Владата продолжува наредната седмица

Собраниската дебата за реконструкција на Владата продолжува наредната седмица

Скопје, 25 февруари 2023...

Блинкен ги предупреди ОН да не се залажуваат со повиците за примирје кое ќе ја засили Русија

Блинкен ги предупреди ОН да не се залажуваат со повиците за примирје кое ќе ја засили Русија

Њујорк, 24 февруари 2023 (МИА) -...

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во февруари денеска 136,03 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во февруари денеска 136,03 евра за мегават час

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 24 февруари просечната часовна цена на еден...

Ердоган во разговор со Путин повика на „праведен мир“ во Украина, Макрон од него побара засилување на притисокот врз Русија

Ердоган во разговор со Путин повика на „праведен мир“ во Украина, Макрон од него побара засилување на притисокот врз Русија

Анкара, 24 февруари 2023 (МИА) -...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

Маричиќ:  Сами ќе се блокираме ако не се изгласаат уставните измени

Маричиќ: Сами ќе се блокираме ако не се изгласаат уставните измени

Скопје, 24 февруари 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, порачува дека сам...

Собранието ќе продолжи со седницата за избор на министри в понеделник

Собранието ќе продолжи со седницата за избор на министри в понеделник

Скопје, 24 февруари 2023 (МИА) –  Собранието в понеделник ќе ја продолжи расправата по 104. сед...

Бик од Делчевско во полициски билтен, сопственикот тврди дека не е агресивен

Бик од Делчевско во полициски билтен, сопственикот тврди дека не е агресивен

Делчево, 25 февруари 2023 (МИА) - Младиот сточар Марјан Стојов од делчевското село Град е еден од...

Image

Остани поврзан