• среда, 24 април 2024
Поточиња викендов седум пати ја наполнија Филхармонија

Поточиња викендов седум пати ја наполнија Филхармонија

Новото издание на детскиот фестивал Поточиња кое се одржа викендов во Македонска Филхармонија привлече огромен интере...

Претставен новиот атрактивен визуелен идентитет на автентичниот бренд „LudaMara“

Претставен новиот атрактивен визуелен идентитет на автентичниот бренд „LudaMara“

Со слоганот „Гледај го светот во очи“, винарската визба „Тиквеш“ го претстави комплетниот редизајн на брендот „LudaMa...

Два спектакуларни концерти за големото отворање на Grand Casino Admiral!

Два спектакуларни концерти за големото отворање на Grand Casino Admiral!

Grand Casino Admiral на 12 и 13 април Ве кани на големото отворање во Diamond Mall со спектакуларни концерти на нашит...

Илјадници свеќи на сцената на Филхармонија овој петок за премиерното издание на „Candlelight“ – концертот под свеќи

Илјадници свеќи на сцената на Филхармонија овој петок за премиерното издание на „Candlelight“ – концертот под свеќи

СКОПЈЕ, 10.04.2024: Овој петок илјадници свеќи ќе ја осветлат сцената на Македонската филхармонија на премиерното изд...

The Amauris Vienna – дијалог на уметноста и луксузот

The Amauris Vienna – дијалог на уметноста и луксузот

Во денешно време кога луксузните патувања не се само прашање на престиж и удобност, изборот на уникатен хотел значи и...

REHAU ги претстави прозорците на иднината: Поглед кон поубав, посигурен и одржлив свет

REHAU ги претстави прозорците на иднината: Поглед кон поубав, посигурен и одржлив свет

Koмпанијата REHAU и оваа година учествуваше на еден од најголемите саеми во индустријата за прозорци и врати, Fenster...

Ново супер атрактивно казино во Лимак Скопје – GRAND CASINO ADMIRAL започна со работа!

Ново супер атрактивно казино во Лимак Скопје – GRAND CASINO ADMIRAL започна со работа!

Светски познатиот бренд ADMIRAL како дел од групацијата NOVOMATIC која е лидер во индустријата за игри на среќа, го о...

Меѓународниот саем за храна за Африка (IFSA Africa), што ќе се одржи во периодот од 03 до 05 јули 2024г., во Изложбената палата Карам во Тунис

Меѓународниот саем за храна за Африка (IFSA Africa), што ќе се одржи во периодот од 03 до 05 јули 2024г., во Изложбената палата Карам во Тунис

Почитувани,Сојузот на стопански комори на Македонија ви споделува информацијата на Амбасадата на Тунис во Белград...

Kenya Buildcon, меѓународен саем за градежништво од 6 - 8 јуни 2024 година, во Најроби, Кенија.

Kenya Buildcon, меѓународен саем за градежништво од 6 - 8 јуни 2024 година, во Најроби, Кенија.

Почитувани,Сојузот на стопански комори на Македонија ви ја споделува информацијата за премиерното издание на Keny...

Барате мајстор? Даибау, најголемата платформа во регионот, конечно во Македонија!

Барате мајстор? Даибау, најголемата платформа во регионот, конечно во Македонија!

Ако го читате ова, можеби ви треба реновирање или новоградба, ако не сега, тогаш во блиска иднина. Дури и ако се рабо...

Од 18 до 20 април ќе се одржи првиот Меѓународно акредитиран IMPLA имплантолошки конгрес во Скопје

Од 18 до 20 април ќе се одржи првиот Меѓународно акредитиран IMPLA имплантолошки конгрес во Скопје

Меѓународно акредитиран конгрес, со светски познати имиња од областа на денталната имплантологија ќе се одржи во Скоп...

МТЕЛ германската картичка го поврзува  светот, без роаминг!

МТЕЛ германската картичка го поврзува светот, без роаминг!

Компанијата MTEL Germany создаде посебна услуга за сите нашинци, кои живеат и работат во Германија! На корисниците на...

МТЕЛ: Важна информација за сите наши луѓе кои живеат во Германија!

МТЕЛ: Важна информација за сите наши луѓе кои живеат во Германија!

Во ова брзо време сите сакаме животот да ни биде поедноставен. Конечно, со својот мобилен телефон можете да ги промен...

Поточиња 2024 на 13 и 14 април во Филхармонија

Поточиња 2024 на 13 и 14 април во Филхармонија

На 13 и 14 април во Македонска Филхармонија ПОТОЧИЊА по 21. пат ќе потечат и ќе донесат многу радост и насмевки на де...

Нова серија од Телеком Србија, „Воздушен мост“ досега нераскажана воена приказна полна хероизам и трагедија

Нова серија од Телеком Србија, „Воздушен мост“ досега нераскажана воена приказна полна хероизам и трагедија

Од продукцијата на Телеком Србија ексклузивно на Суперстар каналот на 9 март пристигнува епската серија „Воздушен мос...

Image

Остани поврзан