• петок, 22 септември 2023

Јованка Јанкоска

Последно најавување: Thursday, 21 September 2023, 09:24 am

Бреинстер го прославува осмиот роденден со 734 вработени студенти само во последните две и пол години, акредитиран ИТ-факултет и претставништво во Албанија

Бреинстер го прославува осмиот роденден со 734 вработени студенти само во последните две и пол годин...

Интернационалната едукативно-технолошка организација Бреинстер (Brainster) го прославува својот осми роденден со мрежа од над 1...

Возилата на БРАКО на саем во Бирмингем – закажани голем број презентации во повеќе британски општини

Возилата на БРАКО на саем во Бирмингем – закажани голем број презентации во повеќе британски општини

Софистицираните возила за чистење надворешни површини од брендот Грин Машинс, кои се произведуваат во фабриката на БРАКО во Вел...

The 2nd Vocational Skills Competition of the People’s Republic of China Opens in Tianjin

The 2nd Vocational Skills Competition of the People’s Republic of China Opens in Tianjin

The Second Vocational Skills Competition of the People’s Republic of China opened in Tianjin on September 16. The theme of this...

CIIE enhances China-Kazakhstan cooperation under BRI

CIIE enhances China-Kazakhstan cooperation under BRI

China International Import Expo plays a significant role in facilitating cooperation between China and Kazakhstan in the wake o...

Грин Машинс на БРАКО се претстави на саем во Босна и Херцеговина

Грин Машинс на БРАКО се претстави на саем во Босна и Херцеговина

На саeмот беа изложени модели кои претставуваат софистицирани технолошки решенија за одржување хигиена и кои се користат во над...

Брако ги претстави своите електрични возила ,,ГРИН МАШИНС” на саем во САД

Брако ги претстави своите електрични возила ,,ГРИН МАШИНС” на саем во САД

Брако во најдобро светло ги претстави електричните модели на возила за одржување на хигиена во урбани средини од линијата на Гр...

Најголема експанзија до сега: Инфинум ја презеде американската дигитална агенција ExpandTheRoom (ETR)

Најголема експанзија до сега: Инфинум ја презеде американската дигитална агенција ExpandTheRoom (ETR...

Една од најголемите хрватски ИТ компании, Инфинум, ја презема ExpandTheRoom (ETR), креативна дигитална агенција со седиште во Њ...

ФЕРО ИНВЕСТ лидер во изградбата на фотонапонски електрани - реализирани 30 проекти, уште 10 завршуваат набрзо

ФЕРО ИНВЕСТ лидер во изградбата на фотонапонски електрани - реализирани 30 проекти, уште 10 завршува...

Фероинвест во текот на август успешно реализираше пет проекти и пушти во употреба 2 MW фотонапонски електрани за свои клиенти,...

РЕС ја зацврстува лидерската позиција во снабдувањето со електрична енергија на приватниот сектор

РЕС ја зацврстува лидерската позиција во снабдувањето со електрична енергија на приватниот сектор

Компанијата РЕС (Renewable Energy Supply), во ко-сопственост на групацијата Централ Инвест, на македонскиот стопанственик Кочо...

Казино „ФЛАМИНГО“ хотел – Гевгелија стана генерален спонзор на ФК „КОЖУФ“

Казино „ФЛАМИНГО“ хотел – Гевгелија стана генерален спонзор на ФК „КОЖУФ“

На голема радост на Гевгеличани ФК „Кожув“ доби генерален спонзор. Компанијата Макотен ДООЕЛ Гевгелија, како носител на светски...

БРАКО/Грин Машинс потпиша договор со најголемата американска компанија за изнајмување на машини и опрема United Rentals

БРАКО/Грин Машинс потпиша договор со најголемата американска компанија за изнајмување на машини и оп...

Јунајтед Ренталс во македонските возила препозна можност за на американскиот пазар да нуди висок квалитет кој е на ниво на свет...

Возилата на БРАКО се дел од програмата за јаглеродна неутралност во британски Западен Сасекс

Возилата на БРАКО се дел од програмата за јаглеродна неутралност во британски Западен Сасекс

Рачно управуван електричен модел на Грин Машинс на БРАКО наменет за одржување хигиена во урбани средини е испорачан во округот...

Image