• сабота, 23 септември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

25 февруари 2023

Париз - Украинците во Франција на протест по повод една година од почетокот на руската инвазија на Украина.

Абуџа - Претседателски избори во Нигерија.

Њу Делхи - Германскиот канцелар Олаф Шолц во дводневна посета на Индија.

Тел Авив - Во Израел протест против реформата на правосудниот систем.

Берлин - Свечено доделување на „Златна мечка“ и други награди на 73. Меѓународен филмски фестивал Берлинале.

Остани поврзан