• среда, 24 април 2024
Реал и Наполи со голем исчекор кон четвртфиналето во ЛШ

Реал и Наполи со голем исчекор кон четвртфиналето во ЛШ

Ливерпул, 21 февруари 2023 (МИА) – ...

Убедлив пораз за Еурофарм Пелистер на гостувањето во Берлин

Убедлив пораз за Еурофарм Пелистер на гостувањето во Берлин

Берлин, 21 февруари 2023 (МИА) – Ра...

Автомобил удрил во полициско возило на автопатот Куманово – Табановце

Автомобил удрил во полициско возило на автопатот Куманово – Табановце

Куманово, 21 февруари 2023 (МИА) - Сообраќајна незгода се случи вечерва на авто...

Стерјовски: Мора да бидеме свесни за зачувување на мајчиниот македонски јазик

Стерјовски: Мора да бидеме свесни за зачувување на мајчиниот македонски јазик

Дебар, 21...

Зеленски ги отфрли критиките на Берлускони

Зеленски ги отфрли критиките на Берлускони

Киев, 21 февруари 2023 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги отфрли критикит...

Суша во Франција

Суша во Франција

Париз, 21 февруари 2023 (МИА) – Во Франција не врне дожд 31 ден, што е на...

Затворен патниот правец Куманово - граничен премин Табановце поради сообраќајна незгода

Затворен патниот правец Куманово - граничен премин Табановце поради сообраќајна незгода

Скопје, 21 февруари 2023 (МИА) - Поради сообраќајна незгода, од 21 часот, во преки...

Битиќи: Општествената одговорност носи шанса за развој и подобра иднина на младите

Битиќи: Општествената одговорност носи шанса за развој и подобра иднина на младите

Скопје, 21 февруари 2023 (МИА) - Денеска можеме да ги поставиме темелите на општествената одговорнос...

Во ЕУ употребата на гас намалена за речиси 20 проценти

Во ЕУ употребата на гас намалена за речиси 20 проценти

Брисел, 21 февруари 2023 (МИА) – Во земјите од Европската унија потрошувачката на гас е намалена во...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

22 Февруари 2023 Њујорк

„Папокот на светлината“ од Венко Андоновски објавен на руски јазик

„Папокот на светлината“ од Венко Андоновски објавен на руски јазик

Скопје, 21 февруари 2023 (МИА) - Во Москва излезе од печат романот „Папокот на све...

Мелони во Киев го критикуваше говорот на Путин: „Тоа беше пропаганда“

Мелони во Киев го критикуваше говорот на Путин: „Тоа беше пропаганда“

Киев, 21 февруари 2023 (МИА) – Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска во Киев го оцени говорот...

Костофски за Македониум: Имаме одговорност како родители да им го пренесеме македонскиот јазик на нашите деца

Костофски за Македониум: Имаме одговорност како родители да им го пренесеме македонскиот јазик на нашите деца

Тирана, 21 февруари 2023 (МИА) – Имаме одговорност

Манчестер jунајтед одржа прелиминарни разговори со Рашфорд за нов договор

Манчестер jунајтед одржа прелиминарни разговори со Рашфорд за нов договор

Манчестер, 21 февруари 2023 (МИА) -

Во сообраќајката кај Битола загинаа македонски и норвешки државјанин

Во сообраќајката кај Битола загинаа македонски и норвешки државјанин

Битола, 21 февруари 2023 (МИА) - Попладнево во тешка сообраќајна несреќа што се...

Image

Остани поврзан