• петок, 22 септември 2023

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

22 Февруари 2023

Њујорк – Почнува дводневен состанок на Генералното собрание на ОН по повод годишнината од почетокот на руската инвазија врз Украина.

Харпсунд, Шведска – Заедничка прес-конференција на претседателот на Финска и премиерите на Шведска и Норвешка.

Абу Даби – Српскиот претседател Александар Вучиќ ја завршува посетата на Обединетите Арапски Емирати.

Остани поврзан