• понеделник, 22 април 2024
На денешен ден

На денешен ден

25 ноември 2022 (МИА) 1562.- Во Мадрид е роден Фел...

Од верските календари

Од верските календари

25 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 ноември 2022 (МИА) – Денеска е петок, 25 ноември 2022 година, 328-иот ден во годината. До кр...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 ноември 2022 Скопје – Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пе...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени избори, без промена на Уставот и прифаќање на предлог мерките за економско закрепнување

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени избори, без промена на Уставот и прифаќање на предлог мерките за економско закрепнување

Прилеп, 24 ноември 2022 (МИА) - Предвремени парламентарни избори до пролет, поддршка на пратеничката гр...

Берлин до Варшава: Германските системи за воздушна одбрана „Патриот“ се наменети за територијата на НАТО

Берлин до Варшава: Германските системи за воздушна одбрана „Патриот“ се наменети за територијата на НАТО

Берлин, 24 ноември 2022 (МИА) -  Берлин денеска јасно стави до знаење дека системите за ПВО „Патриот“ ш...

Преговорите меѓу Владата и опозицијата во Венецуела за решавање на кризата ќе се водат викендов

Преговорите меѓу Владата и опозицијата во Венецуела за решавање на кризата ќе се водат викендов

Каракас, 24 ноември 2022 (МИА) - Владата на Венецуела и опозицијата ќе ги продолжат преговорите кои дол...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

25 ноември Брисел - Вонреден состанок на министрите за внатрешни работи и за правда н...

РСС: Интеграцијата на лицата со инвалидитет е тешка на сите нивоа

РСС: Интеграцијата на лицата со инвалидитет е тешка на сите нивоа

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) - Во земјите од Западен Балкан најголемиот напредок е забележен во област...

Чупи и Петрушевска разговарале за продлабочување на соработката

Чупи и Петрушевска разговарале за продлабочување на соработката

Скопје,  24 ноември 2022 (МИА)

СП2022: Саутгејт – Кејн ќе биде подготвен за дуелот против САД

СП2022: Саутгејт – Кејн ќе биде подготвен за дуелот против САД

Доха, 24 ноември 2022 (МИА) – Селекторот н...

Институтот за радиологија одбележа 75 години постоење

Институтот за радиологија одбележа 75 години постоење

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) - ЈЗУ Институт за радиологија – Скопје денеска во Музејот на македонска б...

Тренчевска:  Родовата еднаквост во приватниот сектор е шанса за професионален раст и развој на секоја жена

Тренчевска: Родовата еднаквост во приватниот сектор е шанса за професионален раст и развој на секоја жена

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска присуству...

Маричиќ: 2030 е реално време за исполнување на обврските кон ЕУ

Маричиќ: 2030 е реално време за исполнување на обврските кон ЕУ

Скопје, 25 ноември 2022 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, на својот Фејсбук про...

ОН го осуди насилното задушување на протестите во Иран и формира мисија за истрага

ОН го осуди насилното задушување на протестите во Иран и формира мисија за истрага

Женева, 24 ноември 2022 (МИА) - Советот за човекови права при ОН го осуди насилното задушување на мирни...

Image

Остани поврзан