• петок, 22 септември 2023

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет
25 ноември Брисел - Вонреден состанок на министрите за внатрешни работи и за правда на ЕУ Брисел - Прес-конференција на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Берлин - Француската премиерка Елизабет Борн е во посета на Германија каде ќе разговара со канцеларот Олаф Шолц. Пекинг - Кубанскиот претседател Мигел Дијаз-Канел ја продолжува посетата на Кина до 27 ноември.

Остани поврзан