• петок, 14 јуни 2024
СДСМ го одржува 29. Конгрес на кој ќе се разгледуваат изборните резултати

СДСМ го одржува 29. Конгрес на кој ќе се разгледуваат изборните резултати

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија (СДСМ) денеска го одржува 29. К...

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровс...

Ковачевски: Бележиме раст на индексот на слобода на медиуми, чекориме по патот на европските вредности

Ковачевски: Бележиме раст на индексот на слобода на медиуми, чекориме по патот на европските вредности

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски упати честитка до медиумите и м...

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Радовиш, 2 мај 2024 (МИА) - На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучува...

Ковачевски за случајот со спортските ваучери: Обвинителството треба да работи независно и согласно закон

Ковачевски за случајот со спортските ваучери: Обвинителството треба да работи независно и согласно закон

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска прашан за случајот со р...

Ковачевски: Тој што не може да формира влада значи изгубил на изборите

Ковачевски: Тој што не може да формира влада значи изгубил на изборите

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во пресрет на парламентарните и...

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - СДСМ не прифаќа никакви условувања и со никого нема да прави политички...

Изјава за медиуми на Димитар Ковачевски (во живо)

Изјава за медиуми на Димитар Ковачевски (во живо)

Скопје, 26 април 2024 (МИА) – Изјава за медиуми на претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски по средб...

Изјава на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски

Изјава на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Ние во текот на изминатите седум години, ја вративме заедно со граѓани...

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски станаа симбол за откажување, нема да победат на изборите

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски станаа симбол за откажување, нема да победат на изборите

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на стартот на кампањата за п...

Ковачевски: Рамазан Бајрам е празник на меѓусебна почит и разбирање, да продолжиме да градиме општество еднакво за сите

Ковачевски: Рамазан Бајрам е празник на меѓусебна почит и разбирање, да продолжиме да градиме општество еднакво за сите

Скопје, 10 април 2024 Претседатаелот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ко...

Ковачевски:  Се грижиме за пензионерите

Ковачевски: Се грижиме за пензионерите

Скопје, 6 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Ковачевски: Нема да се откажеме од подобра, европска иднина за земјата

Ковачевски: Нема да се откажеме од подобра, европска иднина за земјата

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - СДСМ и Коалицијата за европска иднина денеска во Скопје ја промовираше...

Изјава за медиуми на Димитар Ковачевски, Фатмир Битиќи и Јован Деспотовски (во живо)

Изјава за медиуми на Димитар Ковачевски, Фатмир Битиќи и Јован Деспотовски (во живо)

Скопје, 28 март 2024 (МИА) – Изјава за медиуми на претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Мак...

Европски плати и животен стандард, поддршка за младите, силна домашна економија дел од изборната програма на СДСМ

Европски плати и животен стандард, поддршка за младите, силна домашна економија дел од изборната програма на СДСМ

Скопје, 23 март 2024 (МИА) – Европски плати и животен стандард, достоинствен живот за пензионерите и...

Image

Остани поврзан