• недела, 16 јуни 2024
Изложба на Тања Манева во КИЦ во Тирана

Изложба на Тања Манева во КИЦ во Тирана

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Во македонскиот Културно информативен центар во Тирана, вечерва беше о...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

27 април 2024    Скопје - Претседателот на Владата на Реп...

Мицкоски од Кавадарци: Овие избори се последна шанса за спас

Мицкоски од Кавадарци: Овие избори се последна шанса за спас

Кавадарци, 26 април 2024 (МИА) - Гласајте за број два, така гласате за иднина. Ова не е Македонија ш...

Бектеши: Европскиот фронт нема да влезе во влада која нема да ги гарантира уставните измени

Бектеши: Европскиот фронт нема да влезе во влада која нема да ги гарантира уставните измени

Скопје, 26 април 2024 (МИА) – Европскиот фронт има договор со албанската опозиција дека нема да влез...

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Крушево, 26 април 2024 (МИА) - Мојот тек на кампањата е женски, ама витешки. Јас не го анализирам ка...

Ковачевски: СДСМ е партија направена од цврст материјал, ние и во потешки услови не сме се откажале

Ковачевски: СДСМ е партија направена од цврст материјал, ние и во потешки услови не сме се откажале

Скопје, 26 април 2024  „Јас, како човек прво, никогаш не се откажувам. СДСМ е партија н...

Кина ќе биде домаќин на разговорите меѓу Хамас и Фатах за единството на Палестинците

Кина ќе биде домаќин на разговорите меѓу Хамас и Фатах за единството на Палестинците

Пекинг, 26 април 2024 (МИА) - Кина ќе биде домаќин на преговори меѓу палестинската исламистичка груп...

Димитриевски:  ЗНАМ нема да влезе во ниту една можна постизборна коалиција со ДУИ

Димитриевски: ЗНАМ нема да влезе во ниту една можна постизборна коалиција со ДУИ

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - ЗНАМ ниту ќе биде политичка партија која ќе го спасува ова актуелно ра...

Кралот Чарлс се подготвува да се врати на јавните должности од следната недела

Кралот Чарлс се подготвува да се врати на јавните должности од следната недела

Лондон, 26 април 2024 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети се подготвува да се врати на јавните долж...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

27 април 2024    Хамбург - Почеток на кампањата на герман...

Њуи го напушта Ред Бул?

Њуи го напушта Ред Бул?

Милтон Кинс, 26 април 2024 (МИА) - Еден од најзаслужните за успехот на Ред Бул во Формула 1 шампиона...

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Тајпеј, 26 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди Тајван. Епи...

Шпанските власти запленија 25 тони хашиш скриен во камион со дињи

Шпанските власти запленија 25 тони хашиш скриен во камион со дињи

Мадрид, 26 април 2024 (МИА) - Шпанските власти соопштија дека заплениле 25 тони хашиш скриен во ками...

Почина кошаркарот Рубен Даглас

Почина кошаркарот Рубен Даглас

Пасадена, 26 април 2024 (МИА) - Рубен Даглас, кошаркар чие име некогаш се почитуваше ширум планетата...

Швеѓаните рекоа НЕ на видео технологијата на фудбалските терени

Швеѓаните рекоа НЕ на видео технологијата на фудбалските терени

Малмо, 26 април 2024 (МИА) - Додека во добар дел од Европа видео технологијата се повеќе се користи...

Image

Остани поврзан