• сабота, 18 мај 2024
Силјановска: Мислам дека е последен момент да сториме нешто за да си ја вратиме гордоста

Силјановска: Мислам дека е последен момент да сториме нешто за да си ја вратиме гордоста

Кавадарци, 6 април 2024 (МИА) - Исплашени се пред овие избори. Не верувајте им на зборовите, туку са...

Пендаровски: Нашиот пат е евроатлантски, сѐ друго е враќање во комплетно неизвесна иднина

Пендаровски: Нашиот пат е евроатлантски, сѐ друго е враќање во комплетно неизвесна иднина

Скопје, 6 април 2024 (МИА) – На централен митинг вечерва во Кичево, за...

Меѓународниот ден на Ромите одбележан во Делчево

Меѓународниот ден на Ромите одбележан во Делчево

Делчево, 6 април 2024 (МИА) - Во организација на Општина Делчево и Здружението Ромски едукативен и к...

Бочварски: Активирана електронска и бесконтактна наплата и на првата патарина од Коридор 8

Бочварски: Активирана електронска и бесконтактна наплата и на првата патарина од Коридор 8

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски информира дека е акти...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

7 април 2024 - Светски ден на здравјето Кигали - Комеморација по по...

Ковачевски:  Се грижиме за пензионерите

Ковачевски: Се грижиме за пензионерите

Скопје, 6 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Јужна Кореја ќе обезбеди 2,3 милијарди долари помош за Украина

Јужна Кореја ќе обезбеди 2,3 милијарди долари помош за Украина

Киев, 6 април 2024 (МИА) - Јужна Кореја ќе и обезбеди на Украина среднорочен и долгорочен пакет помо...

Загина 63-годишен прилепчанец при палење стрниште

Загина 63-годишен прилепчанец при палење стрниште

Прилеп, 6 април 2024 (МИА) - Во несреќен случај, од пожар загина 63-годишен прилкепчанец кој палел с...

Опожарено возило во гаражите на „Ист гејт мол“ (ДПЛ)

Опожарено возило во гаражите на „Ист гејт мол“ (ДПЛ)

Скопје, 6 април 2024 (МИА) – Во трговскиот центар „Ист гејт мол“ во Скопје, попладнево во гаражите б...

Британска компанија за поморска безбедност соопшти дека брод бил нападнат југозападно од јеменскиот град Ходеида

Британска компанија за поморска безбедност соопшти дека брод бил нападнат југозападно од јеменскиот град Ходеида

Каиро, 6 април 2024 (МИА) - Британската компанија за поморска безбедност „Амбри“ денеска соопшти дек...

УНИЦЕФ: Повеќе од 13.000 деца се убиени во Газа од почетокот на војната

УНИЦЕФ: Повеќе од 13.000 деца се убиени во Газа од почетокот на војната

Њујорк, 6 април 2024 (МИА) - Извршната директорка на УНИЦЕФ, Кетрин Расел изјави дека „повеќе од 13....

Холандија планира да обезбеди 24 борбени авиони Ф-16 на Украина

Холандија планира да обезбеди 24 борбени авиони Ф-16 на Украина

Киев, 6 април 2024 (МИА) - Холандската министерка за одбрана, Каиса Олонгрен изјави дека Холандија ќ...

МВР: Уапсен сторител на кривично дело “изнуда“, определена мерка притвор во траење од 30 дена

МВР: Уапсен сторител на кривично дело “изнуда“, определена мерка притвор во траење од 30 дена

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Единицата за насолен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава п...

Шолц: ЕУ треба повеќе да инвестира во заедничката безбедност за никој да не се осмели да не нападне

Шолц: ЕУ треба повеќе да инвестира во заедничката безбедност за никој да не се осмели да не нападне

Берлин, 6 април 2024 (МИА) - Германскиот канцелар, Олаф Шолц повика на дополнителна западна поддршка...

Реакција од СДСМ на изјавата на Александар Николовски

Реакција од СДСМ на изјавата на Александар Николовски

Скопје, 6 април 2024 ДПМНЕ нема понуда за граѓаните, Николовски штанца лаги затоа што Мицко...

Image

Остани поврзан