• сабота, 18 мај 2024
ДИК: Од преброени 89,98 проценти од избирачките места, Силјановска Давкова има 324. 177 гласа, Пендаровски  161. 393

ДИК: Од преброени 89,98 проценти од избирачките места, Силјановска Давкова има 324. 177 гласа, Пендаровски 161. 393

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Гордана Силјановска Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Стево Пендаровск...

Ковачевски: Денес е тежок удар за европската перспектива на државата, но сѐ уште не е доцна да се смени правецот

Ковачевски: Денес е тежок удар за европската перспектива на државата, но сѐ уште не е доцна да се смени правецот

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на прес-конференција...

Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија зад две брда

Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија зад две брда

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Билјана Ванковска, претседателски кандида...

Силјановска Давкова: Во вториот круг очекувам поддршка од сите, особено од оние во опозицијата (ДПЛ)

Силјановска Давкова: Во вториот круг очекувам поддршка од сите, особено од оние во опозицијата (ДПЛ)

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Горда сум на граѓаните, не само на оние ш...

Пендаровски: Резултатите не се како што очекувавме, нема предавање, нема да барам договор за префлање гласови на граѓани (ДПЛ)

Пендаровски: Резултатите не се како што очекувавме, нема предавање, нема да барам договор за префлање гласови на граѓани (ДПЛ)

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Резултатите не се такви какви што очекува...

Димитриевски: ЗНАМ ќе биде политичкиот фактор за стабилноста во државата

Димитриевски: ЗНАМ ќе биде политичкиот фактор за стабилноста во државата

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на движењето ЗНАМ Максим Димитриевски вечерв...

Во СБ на ОН,Русија блокираше резолуција на САД и на Јапонија за нуклеарното оружје во вселената

Во СБ на ОН,Русија блокираше резолуција на САД и на Јапонија за нуклеарното оружје во вселената

Њујорк, 24 ашрил 2024 (МИА) - Русија стави вето на нацрт-резолуцијата предложена од САД  и Јапо...

Пендаровски: Резултатите не се како што очекувавме, нема предавање, нема да барам договор за префлање гласови на граѓани

Пендаровски: Резултатите не се како што очекувавме, нема предавање, нема да барам договор за префлање гласови на граѓани

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Резултатите не се такви какви што очекува...

Од Белата куќа изјавија дека Русија во наредните недели може да изврши повеќе тактички придобивки

Од Белата куќа изјавија дека Русија во наредните недели може да изврши повеќе тактички придобивки

Вашингтон, 24 април 2024 (МИА) Денешната објава за испраќање на пакетот помош е многу добра вест за...

Силјановска Давкова: Немам зборови со кои можам да ја изразам благодарноста, овој резултат е инспиративен за мене

Силјановска Давкова: Немам зборови со кои можам да ја изразам благодарноста, овој резултат е инспиративен за мене

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Немам зборови со кои можам да ја изразам...

Тинејџер е уапсен во Франција поради планирање терористички напад за време на ОИ во Париз

Тинејџер е уапсен во Франција поради планирање терористички напад за време на ОИ во Париз

Париз, 24 април 2024 (МИА) - Француската полиција уапси 16-годишно момче во западниот град Марињи, к...

Дел од извештаите на светските медиуми за претседателските избори во државава

Дел од извештаите на светските медиуми за претседателските избори во државава

  Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Дел од извештаите на светски медиуми/агенции за претсед...

ДИК по преброени над 80% од гласовите: Гордана Силјановска Давкова - 39,82%, Стево Пендаровски - 19,42%

ДИК по преброени над 80% од гласовите: Гордана Силјановска Давкова - 39,82%, Стево Пендаровски - 19,42%

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Првичните резултати што Државната изборна комисија ги објавува на свој...

Прес-конференција на претседателскиот кандидат Максим Димитриевски (во живо)

Прес-конференција на претседателскиот кандидат Максим Димитриевски (во живо)

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателскиот кандидат на ЗНАМ, Максим Димитри...

Таравари: Разликата не е голема, се уште не сме одлучиле кого ќе поддржиме во вториот круг

Таравари: Разликата не е голема, се уште не сме одлучиле кого ќе поддржиме во вториот круг

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на здружената а...

Image

Остани поврзан