• четврток, 20 јуни 2024
Ристовски: Нема уставни измени под ниеден услов

Ристовски: Нема уставни измени под ниеден услов

Скопје, 6 мај 2024 „Ние пративме пораки и опомени и на претседателските кандидати кои остана...

Завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп: Во предвечерието сме на финалната одлука дали Македонија ќе му ја вратиме на народот или ќе остане заробена

Завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп: Во предвечерието сме на финалната одлука дали Македонија ќе му ја вратиме на народот или ќе остане заробена

Прилеп, 6 мај 2024 (МИА) - Во предвечерието сме на финалната одлука  дали Македонија ќе му ја в...

Митрески: Да се обединиме против режимската ВМРО-ДПМНЕ, да гласаме за концептот за европска иднина на државата

Митрески: Да се обединиме против режимската ВМРО-ДПМНЕ, да гласаме за концептот за европска иднина на државата

Скопје, 6 мај 2024 “Граѓаните имаа можност да видат два концепта, едниот, на СДСМ и Коалици...

Коалицијата „Вреди“ со завршен митинг во Тетово, Касами најави промена на власта на централно ниво како што се направи на локално ниво

Коалицијата „Вреди“ со завршен митинг во Тетово, Касами најави промена на власта на централно ниво како што се направи на локално ниво

Тетово, 6 мај 2024 (МИА) - Албанската опозициска Коалицијата „Вреди“ со митинг во Тетово ја заврши п...

Во општина Чашка-Велешко приведени две лица поради основи на сомнение за поткуп при избори

Во општина Чашка-Велешко приведени две лица поради основи на сомнение за поткуп при избори

Велес, 6 мај 2024 (МИА) - Две лица од село Мелница во општина Чашка, се приведени попладнево поради...

Двајцата претседателски кандидати ги повикаа гласачите на 8 мај да излезат и да гласаат

Двајцата претседателски кандидати ги повикаа гласачите на 8 мај да излезат и да гласаат

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Кандидатите за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова и Стев...

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровс...

Четворица македонски тенисери утре на фјучерс во Србија

Четворица македонски тенисери утре на фјучерс во Србија

  Куршумлиска бања, 6 мај 2024 (МИА) – Четворица македонски тенисери утре ќе настапат н...

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Скопје, 6 мај 2024 Доктор Венко Филипче, носител на листата на кандидати за пратеници на СДС...

Вест Хем потврди разделба со Мојс на лето

Вест Хем потврди разделба со Мојс на лето

  Лондон, 6 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Вест Хем, Дејвид Мојс ќе го напушти тимот на к...

Медиуми: Барса ќе го отпушти Чави ако не заврши второпласирана

Медиуми: Барса ќе го отпушти Чави ако не заврши второпласирана

Барселона, 6 мај 2024 (МИА) – Барселона би можела да го отпушти тренерот Чави Ернандес по завршу...

Пендаровски се надева на гласовите од сите етнички заедници, Силјановска Давкова на победа со разлика од три спрема еден

Пендаровски се надева на гласовите од сите етнички заедници, Силјановска Давкова на победа со разлика од три спрема еден

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Претседателските кандидати кои ќе се соочат во вториот круг од изборите з...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

7 мај 2024 Њу Делхи - Третата фаза од парламентарните избори во Индија....

Хамас: Предлогот за прекин на огнот во три фази, Бајден посветен на спроведување на договорот

Хамас: Предлогот за прекин на огнот во три фази, Бајден посветен на спроведување на договорот

Газа, 6 мај 2024 (МИА) - Египетско-катарскиот предлог за прекин на огнот во Појасот Газа со кој се с...

Заев во Турско маало во Струмица: Ниту една партија како СДСМ не ги обединува сите етнички заедници

Заев во Турско маало во Струмица: Ниту една партија како СДСМ не ги обединува сите етнички заедници

Струмица, 6 мај 2024 (МИА) - Поранешниот лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митингот на С...

Image

Остани поврзан